:3 / Meme s mačacou tvárou

  : 3 / Mačacia tvár

O

:3 , tiež označovaný ako „ kat tvár,“ je emotikon napodobňujúci roztomilý výraz tváre, ktorý často nosí moe postavy vystupujúce v japončina manga a anime. V texte a online Pri komunikácii sa emotikon najčastejšie používa na vyjadrenie náklonnosti alebo pocitu detskej nevinnosti.

Pôvod

:3 možno vnímať ako horizontálny variant („ω“), známeho japonského emotikonu predstavujúceho kat 's tvár, ktorá sa prvýkrát stala populárnou vďaka jej častému používaniu v japonskom texte a obrazová doska stránky, najmä na 2 kanál , ako aj ďalšie online komunity od začiatku 21. storočia.

Šírenie

Dňa 28. septembra 2003 Slangový slovník [1] používateľ Alex predložil najstaršiu známu anglickú definíciu pre :3, pričom ju opísal ako a japončina emotikon pre anime „mačacia tvár“.


  :3 Symbol, ktorý má reprezentovať mačaciu tvár, ktorú vytvorili postavy z anime, keď hovoria sarkasticky, alebo komentujú niečo roztomilé. šikovný, 'Isn't it just adorable?:3 by Alex September 28, 2003 Cat text blue font product line paper material   Dvojbodka 3 Slovná verzia smajlíka:3 je to v podstate škrečkovská tvár, druh ale ústa Používate, keď ste šťastný, blažený, pokojný atď. Pozrite sa na moje nové topánky!:3 Dvojbodka tri! od maddiechan 17. decembra 2006 text modrý font line produkt

30. mája 2005 Urban Dictionary [dva] používateľ Jeshua odoslal príspevok pre =3 definujúc ho ako emotikon vyjadrujúci „roztomilosť alebo náklonnosť“ a 17. decembra 2006 používateľ Urban Dictionary maddiechan odoslal záznam pre „dvojbodku tri“, textový prepis interpunkčného znamienka a čísla, ktoré tvoria emotikon, popísané ako 'škrečkovú tvár, niečo ako tupo-ústa', ktorý sa používa, keď sa človek cíti šťastný alebo blažený. Dňa 17. apríla 2009 YouTuber Ray William Johnson spustil webovú sériu s názvom „=3“ v súvislosti s emotikonom. 14. júna 2010 anonymná Quora [3] používateľ zadal otázku „Čo znamená emotikon :3?“, na ktorú používateľ Matt Carter odpovedal, že ide o „mačaciu tvár“ používanú na „vyjadrenie šťastia“. 1. mája 2013 bola vytvorená stránka pre „Cat Smile“ pre výraz tváre manga a anime na TV Tropes , [4] ktorý rozlišoval, že úsmev je hravo zlomyseľný a nie manipulatívny alebo zlovestný.

[Pomoc!] Dievča, ktoré sa mi páči, neodpovedá na moje e-maily

„[Pomoc!] Dievča, ktoré sa mi páči, neodpovedá na moje e-maily (´・ω・`)” odkazuje na sériu spovedných anekdot, ktoré zverejnil anonymný používateľ na japonskej nástenke 2channel v roku 2011. V priebehu piatich vlákien plagát, ktorý sa sám označil za študenta, opísal svoju zamilovanosť a posadnutosť dievčaťom, ktoré volal Denko. Po odoslaní anglického prekladu na Tumblr v apríli 2012 sa príbeh na stránke zmenil na hru s alternatívnou realitou.


  červené písmo textu

Externé referencie

[1] Slangový slovník - :3

[dva] Slangový slovník - =3

[3] Quora – Čo znamená emotikon :3?

[4] TV Tropes – Mačací úsmev