Ako si myslíte, že vyzeráte a ako v skutočnosti vyzeráte Meme

 Ako si myslíte, že vyzeráte a ako v skutočnosti vyzeráte

O

Ako si myslíte, že vyzeráte a ako v skutočnosti vyzeráte je dvojsklo makro obrázka séria ilustrujúca rozpor medzi vlastným sebaobrazom a vonkajším vnímaním fyzickej príťažlivosti. Prvý obraz sa zvyčajne približuje k sebaidealizovanému obrazu subjektu, pričom určitý čin vykonáva pozitívnym alebo atraktívnym spôsobom, po ktorom nasleduje druhý obraz, ktorý zobrazuje subjekt nelichotivým spôsobom.

Pôvod

Dňa 20. júla 2008 rozdiel [dva] používateľ Control_this komentoval vo vlákne o stave kasín v Illinois fotografiu mladej ženy hrajúcej na automate, po ktorej nasledovala fotografia staršej ženy, ktorá fajčila pri hraní iného hazardného automatu.


 Control_this Toto je pre hráčky hracích automatov na dámy Ako si myslíte, že vyzeráte 2008-07-20 02:15:25 PM Ako v skutočnosti vyzeráte APJae C. Hong MGM Grand Las Vegas

Prekurzor

Pred meme satirický časopis Judge [33] publikoval komiks v roku 1921, ktorý má nápadnú podobnosť s tým, čo by sa stalo predlohou mému (zobrazené nižšie).


 C. AKO SI MYSLÍTE, ŽE VYPADÁTE, KEĎ SA ODBERÁ BATERKA. Ako SKUTOČNE VYZERÁŠ oblečenie osoba čiernobiely text karikatúra gentleman mužský dizajn ľudské správanie

Multiperspektívny prístup vo vizuálnych vtipoch bol predtým prispôsobený iným mémom šablóny prieskumu, ako je napr „Ako ma ľudia vidia, keď poviem, že som X“ a „Čo som videl vs. to, čo som očakával vs. to, čo som dostal“ .

Šírenie

Dňa 26. decembra 2009 bol na párty fotoblogu Sorry I Missed Your Party [3] uverejnil príspevok s názvom „Nerovnosť sebauvedomenia: tanec“, ktorý porovnával fotografiu mladej ženy v klube s množstvom ľudí s nemotorne vyzerajúcim mladým mužom, ktorý tancuje sám vo svojej spálni.


 SOBOTA 26. DECEMBRA 2009 Rozdiel v sebauvedomení: Tanec Takto si myslíš, že vyzeráš: Takto vyzeráš v skutočnosti: molsen be

Dňa 29. júla 2010 sa internet humorný blog Cracked [7] uverejnil článok s názvom „10 fúzov, ktoré treba zastaviť“ s fotografiami rôznych štýlov fúzov na tvári s verziami „ako si myslíš, že vyzeráš“ a „ako to naozaj vyzerá“ (vľavo nižšie). 15. decembra Tumblr užívateľ itsjudytime [4] reblogoval príspevok s názvom „ako si myslíš, že vyzeráš, keď ťa vidí chlap“, ktorý porovnával animovaný film GIF herečka Selena Gomez robí zvodnú tvár, zatiaľ čo jej vlasy vejú vo vetre do animovaného GIFu s vlasmi kráľovnej fúkajúcich s falošnými mihalnicami vlajúcimi nelichotivým spôsobom (zobrazené vpravo nižšie).


 10. Chevrorn Ako si myslíš, že vyzeráš: Ako to naozaj vyzerá CAGO AES t shirt produkt vlások na tvár  ako si myslíš, že vyzeráš, keď ťa vidí chlap, ale v skutočnosti vyzeráš ako (cez lucjenny) fotíš krásu

Prvým príspevkom na Reddite, ktorý použil tento tróp, bol komiks o hneve [9] o sprchovaní podané 23. marca 2011; Prebehlo to pomerne bez povšimnutia, získalo len 4 body. O štyri mesiace neskôr, Redditor obvnotlupus odoslal príspevok do /r/pics [6] subreddit s názvom „Ako si myslím, že vyzerám... (nevyhnutná pravda o zrkadlách)“ s dvoma horizontálne prevrátenými verziami jeho autoportrétu pre komediálny efekt. Dostal sa na titulnú stranu s 11 800 kladnými hlasmi a celkovo 1 382 bodmi. Medzi týmto príspevkom a aprílom 2012 približne šesťdesiat ďalších vlákien Reddit [10] pomocou techniky dvoch tabúľ boli zverejnené.


 Ako si myslím, že vyzerám Ako vyzerajú vlasy tvár tvár vlasy brada nos obočie čelo fialová brada selfie

Dňa 31. mája 2012 Buzzfeed [31] uverejnil príspevok s názvom „Ako si myslíš, že vyzeráš vs. ako v skutočnosti vyzeráš“, ktorý obsahoval zhrnutie memu. Buzzfeed [32] 29. apríla 2014 zverejnila konkrétnejšie zhrnutie s názvom „Ako si myslíš, že vyzeráš opitý vs. ako v skutočnosti vyzeráš“. Od mája 2014 príspevok získal viac ako 1 milión zobrazení.

Pozoruhodné príklady

Trop sa naďalej šíril na miestach ako Tumblr [1] [jedenásť] [12] , FunnyJunk [5] a blog s jednou témou Očakávania vs. Realita [26] vo forme obrázkových makier. Medzi bežné témy, na ktoré sa v týchto makrách obrázkov často odkazuje, patria ochlpenie na tvári, pánske obleky, kačacia tvár fotografie, módne doplnky a vlasy vejúce vo vetre. O trópe sa diskutovalo aj na Thought Catalog [25] v januári 2012.


 KEĎ SI KÚPITE OBLEK, ČO SI MYSLÍTE, AKO VYZERÁTE, AKO V SKUTOČNOSTI VYZERÁTE oblek spoločenské oblečenie kravata pán vrchný odev smoking  Ako si myslím, že vyzerám počas veterných dní: Ako v skutočnosti vyzerám počas veterných dní: truefail.com obočie brada nos čelo krása líca čeľusť  Ako si myslím, že vyzerám, keď si zahryznem do pery? Ako v skutočnosti vyzerám muž naboso brada mužský model ochlpenie na tvári  AKO SA CÍTIM, KEĎ BEHEM ČO'M PRETTY SURE IACTUALLY LOOK LIKE player photo caption advertising  Očakávania Realita okuliare pery obočie nos brada líca čelo zrak starostlivosť selfie zblízka  Ako si myslím, že vyzerám, keď hrám na gitare? Ako v skutočnosti vyzerám text South Park

Reklama vs. Realita

15. apríla 2007 osobný blog The West Virginia Surf Report [13] začal zverejňovať fotografie porovnávajúce položky menu zobrazené v amerických reklamách rýchleho občerstvenia so zakúpenými verziami položiek (vľavo dole), čím poukázal na nedostatok zhody medzi tým, čo možno očakávať, a tým, čo dostane. Blog bol prezentovaný na foodie stránkach Chowhound [14] a ThisPiggy [22] , ako aj zdravotný blog Starling Fitness. [dvadsať] V roku 2008, Pundo3000 [19] začala podobným spôsobom porovnávať potraviny špecifické pre Nemecko (vpravo dole). Tieto fotky [24] boli zostavené do knihy [dvadsaťjeden] v marci 2012.


 Arby's Beef 'n' Cheddar Fast food breakfast sandwich fast food hamburger ham and cheese sandwich  CARTE lacksteaky Hacksteaky 0%.com Hamburger Rýchle občerstvenie vegetariánska kuchyňa

Americký bloger Dario D. [pätnásť] začal koncom roka 2010 ďalší projekt rýchleho občerstvenia a svoje zistenia premenil na obrázky v štýle infografiky. Tieto fotografie boli opäť zdieľané v službe Buzzfeed [16] , Business Insider [17] , Examiner.com [18] a kultúrny blog Bored Panda. [23]


 DURGER KING KTO KEĎ SOM ŽIADAL BURGERY POSTAVENÉ PRESNE TAK VEĽKÉ, AKO SÚ V REKLÁM INZERCIA NAJATRAKTÍVNEJŠIE UHLY – Z MOJICH DVOCH NAJBLIŽŠÍCH MIEST LPILAILA COM Whopper Hamburger Rýchle občerstvenie hamburger vegetarián burger sendvič jedlo raňajkový výrobok junk  Jack v BuX TAcos SKUTOČNÉ REKLAMY TACOS NAJATRAKTÍVNEJŠIE KONCE NAJVÄČŠÍ PÁR 4 NÁKUPOV Rýchle občerstvenie jedlo

In Reklama

V septembri 2011 si dánska autobusová spoločnosť Movia najala agentúru Bocca Copenhagen, aby vytvorila web Byturen.com [8] , ktorá obsahovala interaktívne video, v ktorom mohol používateľ prejsť myšou na scénu v bare, aby videl rozdiel medzi tým, ako si ľudia myslia, že vyzerajú, a tým, ako v skutočnosti vyzerajú, keď sú pod vplyvom alkoholu. Stránka bola odvtedy odstránená, ale a YouTube verzia je stále dostupná.Kontroverzia vtipov „Deň hviezdnych vojen“.

Na oslavu Deň hviezdnych vojen # dňa 4. mája 2014, Black Milk, [29] odevná spoločnosť so sídlom v Brisbane v Austrálii, ktorá sa špecializuje na oblečenie a licencovaný tovar s geek tematikou, zdieľala vedľa seba obrazové makro s fotkou tradične príťažlivej ženy v plavkách s motívom Hviezdnych vojen s označením „očakávanie“ a fotografiou Amy Farrah Fowler z The Big Bang Theory (hrá Mayim Bialik) v domácom kostýme Star Trek s označením „realita“ na ich oficiálnych Facebook stránku. [28]


 Black Milk Clothing pred 8 minútami e Keď sa pokúšam byť a"geeky goddess"... - Lo x Expectation Reality Social media eyewear product

Krátko nato sledovatelia spoločnosti na Facebooku, ako aj fanúšikovia o Hviezdne vojny a Teória veľkého tresku protestoval, že fotografia naznačuje, že Fowler (Bialik) nie je taká atraktívna, alebo že vyzerať ako ona by bol nešťastný výsledok. Do 24 hodín od uverejnenia príspevku spoločnosť zareagovala na reakciu odstránením pôvodného príspevku, ako aj veľkého množstva komentárov. [27] kritizujúci vtip zo svojej stránky na Facebooku. Po tejto rýchlej akcii nasledovalo oficiálne vyhlásenie vysvetľujúce, že zamestnanci veria, že vtip je nevinný a tí, ktorí sa urazili, by si ich produkty jednoducho nemali kupovať:


1. Toto je vtip, neškodný, nie nenávistný. Radi si robíme srandu a robíme si zo seba srandu. Buď v pohode.

2. Áno, odstránili sme veľa negatívnych komentárov, pretože sme mali pocit, že prekročili hranicu! Od našich zákazníkov neustále počúvame, že naša fanúšikovská stránka sa stala miestom sťažností a útokov a je im z toho zle! Takže sa snažíme komunikovať, že neustále sťažovanie a negativizmus nie je v poriadku. Máme na to právo a ľudia by to mali rešpektovať.

3. Áno, ľudia boli opäť zakázaní, pretože sme mali pocit, že prekročili hranicu a boli neúctiví. Môžete zdieľať svoj názor, ale nemôžete útočiť na našich zamestnancov. Máme ich príliš radi. Samozrejme, veľa ľudí hovorí, že boli zakázaní za to, že „s úctou zdieľali svoj názor“. Ale každý príbeh má dve strany.

4. MILUJEME svojich zákazníkov, ale áno, veríme, že ak sa naozaj rozčúlite tým, ako veci robíme, pravdepodobne by ste mali ísť ďalej a nebyť súčasťou toho, čo robíme. To nie je zlé, to len preto, aby sme nám všetkým ušetrili viac frustrácie!

5. 'Prečo nemôžeš priznať, že si sa mýlil a ospravedlniť sa. Je to také ťažké?' Pretože máme integritu. Pretože sme neurobili nič zlé, tak sa nemáme za čo ospravedlňovať! Stojíme si za tým, v čo veríme. Ľudia môžu mať rozdielne názory na to, čo je správne a čo nie, však?


Toto vyhlásenie bolo následne tiež odstránené. 6. mája sa Cameron Parker, vedúci predaja a marketingu spoločnosti, ospravedlnil [30] hovorí:

„Zámerom tohto memu bolo podeliť sa o osobnú skúsenosť a nikdy sme nemali v úmysle nikoho uraziť. Zle sme odhadli hranicu medzi vtipným a urážlivým a podcenili sme skutočný vplyv, ktorý by to malo. Je mi to veľmi ľúto. Naozaj dúfam, že spôsobená škoda za posledných pár dní možno opraviť.“


Externé referencie

[1] Tumblr – ako si myslím, že vyzerám

[dva] Rozdiel - Čo má kasíno robiť, keď sa snaží udržať

[3] Prepáč, že som zmeškal tvoj večierok - Nerovnosť sebauvedomenia

[4] Tumblr – ako si myslíš, že vyzeráš, keď ťa chlap vidí

[5] FunnyJunk – myslíš, že vyzeráš =

[6] Reddit – Ako si myslím, že vyzerám... (nevyhnutná pravda o zrkadlách

[7] Prasknuté – Sprievodca modernými fúzmi

[8] Byturen.com – Prehliadka mesta

[9] Reddit – Ako si MYSLÍM, že vyzerám vs. ako v SKUTOČNOSTI vyzerám...

[10] Reddit – Výsledky vyhľadávania pre 'Ako si myslím, že vyzerám'

[jedenásť] Tumblr – Príspevky označené „Ako si myslíš, že vyzeráš“

[12] Tumblr – Príspevky označené „ako si myslíš, že vyzeráš“

[13] Správa o surfovaní v Západnej Virgínii – Rýchle občerstvenie: reklamy vs. realita

[14] Chowhound – Web zobrazujúci reklamy vs. Skutočné rýchle občerstvenie

[pätnásť] Alphailia – Rýchle občerstvenie – reklamy vs. realita

[16] Buzzfeed – Reklamy na rýchle občerstvenie vs. Skutočná vec

[17] Business Insider – Pozrite sa na šokujúci rozdiel medzi reklamami na rýchle občerstvenie a skutočnými položkami jedálneho lístka

[18] Skúšajúci – Reklamy vs. realita

[19] Pundo3000 – Reklama Gegan reality

[dvadsať] Starling Fitness – Rýchle občerstvenie: reklamy vs. realita

[dvadsaťjeden] Amazon.de –

[22] Toto prasiatko - Realita rýchleho občerstvenia

[23] BoredPanda – Fast Food FAILY: Reklamy vs realita

[24] Funtasticus –
Reklama vs realita – projekt porovnávania produktov

[25] Katalóg myšlienok – Ako si myslím, že vyzerám vs. Ako v skutočnosti vyzerám

[26] Očakávania verzus realita – Domov

[27] Ibtimes – Black Milk Geek Oblečenie Značka Sorry over Star Wars Day Facebook Meme

[28] Facebook - Čierne mliečne oblečenie

[29] Čierne mlieko - Čierne mliečne oblečenie

[30] Kuriérska pošta – Brisbaneská odevná spoločnosť Black Milk odpor policajtov k meme „nerdy girl“ zverejnenej na sociálnych sieťach

[31] Buzzfeed – Ako si myslíš, že vyzeráš vs. Ako v skutočnosti vyzeráš

[32] Buzzfeed – Ako si myslíš, že vyzeráš opitý vs. Ako v skutočnosti vyzeráš

[33] sudca - Júlové vydanie z roku 1921