Amber počula príbehový meme „Špinavý koberec“.

  Amber Heard Dirty Carpet meme zo súdneho procesu s Johnnym Deppom.

O

Amber počula príbeh „Špinavý koberec“. odkazuje na klip z Johnny Depp verzus Amber Heard súd, kde Heard opisuje, ako ju Depp prvýkrát údajne udrel, pričom spomína, ako spadla na „špinavý koberec“. Klip z Heardovho svedectva z 5. mája 2022 sa stal predmetom lip dubs na TIK tak kde užívatelia znovu prezentujú scénu, ako ju opísal Heard, snažiac sa poukázať na nezrovnalosti a lži v príbehu. Tento trend, okrem iného, ​​vrátane Johnny You hit Me zvuk, bol niektorými kritizovaný za to, že sa vysmieval z vážneho procesu a delegitimizoval Heard, potenciálnu obeť zneužívania.

Pôvod

4. mája 2022 sa Amber Heard postavila, aby svedčila proti Johnnymu Deppovi v ich žalobe za ohováranie. Počas svedectva opísala, ako ju Depp prvýkrát údajne udrel. Opísala, že sa spýtala Deppa, čo hovorí tetovanie na jeho ruke, a on odpovedal „víno-o“, čomu sa ona zasmiala, čo malo za následok, že ju Depp údajne fackoval. Potom jej údajne dal facku druhý a tretíkrát a ona povedala: „Len som tam sedela na tomto koberci a pozerala som sa na ten špinavý koberec a premýšľala som, ako by som sa naň postavila a prečo som si nikdy predtým nevšimla, že je koberec taký špinavý“ (zobrazené nižšie). [1][…] Strácam rovnováhu. V tomto bode sedíme vedľa seba na okraji pohovky, bol som na kraji pohovky a zrazu si uvedomujem, že sa mi práve stala tá najhoršia vec, aká by sa vám mohla stať. . Uvedomil som si, že si tak veľmi želám, aby povedal, že žartuje, pretože ma to nebolelo, ani ma to fyzicky nebolelo, len som tam sedela na tomto koberci, pozerala som sa na ten špinavý koberec a premýšľala, ako som sa na to dostala. koberec a prečo som nikdy nebol... prečo som si predtým nevšimol, že ten koberec bol taký špinavý, a jednoducho som nevedel, čo iné mám robiť. Nevedela som, čo povedať, nevedela som ako reagovať.

Šírenie

5. mája 2022 TikToker [dva] @nanrodss odovzdal klip s titulkom na obrazovke: „Amber zabudla na scenár, bol si na kraji gauča alebo si bol na koberci“, čím inšpiroval viac ako 6 000 videí za necelé tri týždne. Väčšinu videí tvoria dabingy a scénky, ktoré zobrazujú scénu opísanú Heardovou a poukazujúc na potenciálnu nezrovnalosť, v ktorej hovorí: „Bola som na okraji pohovky“ nasledovaná „Len som tam sedela na tomto koberci“ ( pozoruhodné príklady uvedené nižšie).Okolo 18. mája zverejnil spevák Lance Bass už vymazané video so zvukom sledujúcim trend. Bol znova nahraný do YouTube 18. mája, pričom za päť dní získala viac ako 18 000 zobrazení (zobrazené nižšie).Kritika

Niektoré publikácie kritizovali ľudí, ktorí sa zúčastňujú na tomto trende a súvisiace kritické trendy Amber Heard na TikTok kvôli serióznosti pokusu. 18. mája 2022 Salón [3] publikoval článok s názvom „Lance Bass sa vysmieva svedectvu Amber Heardovej v teraz vymazanom príspevku, pričom naráža na odporný trend TikTok“, ktorý tiež kritizoval V sobotu večer naživo za paródiu o súdnom procese.

Externé referencie

[1] YouTube - Amber Heard svedčí v procese za ohováranie

[dva] TIK tak - nanrodss

[3] Salón - škaredý trend TikTok