Apple Bottom Jeans Covers Meme

  Apple Bottom Jeans pokrýva meme paródie.

O

Džínsové poťahy na spodnú časť Apple odkazuje na imitáciu coververzií piesne „Low“ z roku 2007 od rappera Flo Rida, v ktorej účinkuje spevák T-Pain. Formát meme zahŕňa používateľov, ktorí hrajú pieseň a zároveň napodobňujú spev a hudobný štýl rôznych známych hudobníkov. Tento formát, ktorý začala verzia Louisa Armstronga v marci 2021, si získal popularitu YouTube v Apríli.

Pôvod

9. októbra 2007 vydal americký rapper [1] jeho debutový singel „Low“ s americkým spevákom T-Painom. Pieseň sa stala celosvetovo obrovským úspechom a 10 týždňov po sebe sa umiestnila na vrchole rebríčka Billboard Hot 100 (video je uvedené nižšie). Pieseň je najznámejšia pre svoj zborový text „Apple Bottom Jeans“.Džínsy Apple Bottom, čižmy s kožušinkou
Celý klub sa na ňu pozeral
She hit the flo' (She hit the flo'), ďalšia vec, ktorú viete
Shawty dostal low-low-low-low-low-low-low-low

Pred vydaním cover formátu z roku 2021 bola pieseň predmetom popkultúrnych odkazov v memoch.

18. marca 2021 YouTuber [dva] JoedEcher zverejnil imitáciu refrénu piesne od Louisa Armstronga v inštrumentálnej verzii „What a Wonderful World“. Video získalo viac ako 1,8 milióna videní za štyri mesiace (zobrazené nižšie vľavo).

10. apríla 2021 Redditor [3] theonlymexicanman prepojil video YouTube v subreddite /r/youtubehaiku, pričom príspevok získal za tri mesiace viac ako 1 700 kladných hlasov. 11. apríla zverejnil JoedEcher na YouTube plnú verziu imitácie obalu, [4] s videom, ktoré za tri mesiace nazbieralo viac ako 910 000 videní (zobrazené nižšie vpravo).Šírenie

11. apríla 2021 YouTuber [5] easyBean zverejnil najskorší nájdený odvodený meme, imitáciu obalu od Johna Lennona. Video malo za tri mesiace vyše 160 000 videní (zobrazené nižšie vľavo). 17. apríla YouTuber [6] Anthem Sad Party zverejnil imitáciu obálky od Bobbyho Darina, ktorá v rovnakom období zaznamenala viac ako 32 000 videní (zobrazené nižšie vpravo).V nasledujúcich týždňoch si formát imitácie obalu získal značnú popularitu na YouTube, pričom niekoľko verzií nazbieralo viac ako 100 000 zobrazení. Napríklad 27. apríla 2021 YouTuber [7] Twitty the Tailor zverejnil verziu Boba Dylana, ktorá za tri mesiace získala viac ako 121 000 zobrazení (zobrazené nižšie vľavo). 29. apríla 2021 YouTuber [8] Cheeky Boys zverejnili verziu Nirvany, pričom video nazbieralo viac ako 120 000 videní za tri mesiace (uvedené nižšie vpravo).YouTuber [9] Greta W vytvorila zoznam videí pre formát meme, ktorý k 6. júlu 2021 obsahoval 42 videí.

Rôzne príklady

Externé referencie

[1] Wikipedia – Nízka

[dva] YouTube - Jablkové spodné džínsy od Louisa Armstronga

[3] Reddit – [Poézia] Apple Bottom Jeans od Louisa Armstronga :

[4] YouTube - Jablkové spodné džínsy od Louisa Armstronga

[5] YouTube - Spodné džínsy Apple od Johna Lennona

[6] YouTube - Jablkové spodné džínsy od Bobbyho Darina

[7] YouTube - Twitty krajčír

[8] YouTube - vonia ako džínsy s jablkovým spodkom

[9] YouTube - Obaly Apple Bottom Jeans