Babička vďakyvzdania Meme

  Babička na Deň vďakyvzdania zobrazujúca obrázok Wandy Denchovej a Jamala Hintona.
Odporúčaná epizóda

O

Babička vďakyvzdania odkazuje na virálny príbeh o babičke, ktorá si píše a Deň vďakyvzdania pozvanie na nesprávne číslo a pozvanie príjemkyne na večeru po tom, čo ju opravil. Príbeh získal pozornosť médií po tom, čo sa cudzinci stretli na Deň vďakyvzdania dva roky po sebe.

Pôvod

Dňa 15. novembra 2016 Twitter [dva] používateľ @RonaldDoee uverejnil sériu textových správ z nesprávneho čísla. V rozhovore je vidieť, ako babička pozýva niekoho, kto nie je ich vnuk, na večeru vďakyvzdania, pričom si títo dvaja navzájom zdieľajú selfie a bez ohľadu na to sa rozhodnú stráviť Deň vďakyvzdania spolu. Príspevok bol s titulkom: 'Niekto babka sa tento rok chystá! Áno!!!' Počas jedného roka získal tweet (zobrazený nižšie) viac ako 213 000 retweetov a 426 000 označení páči sa mi.


  DM konverzácia, v ktorej používateľ twitteru @RonaldDoee dostane od niekoho textovú správu z nesprávneho čísla o večeri na Deň vďakyvzdania's grandma   Babička posiela @RonaldDoee svoju fotku v práci   Používateľ Twitteru sa pýta Wandy Denchovej, či ešte môže prísť na večeru na Deň vďakyvzdania

Šírenie

24. novembra 2016 @RonaldDoee [dva] nasledoval obrázok starej mamy Wandy Denchovej a príjemcu SMS Jamala Hintona spolu s popisom „Tak sa to práve stalo.“ V priebehu jedného roka príspevok (uvedený nižšie) získal viac ako 66 000 retweetov a 100 000 lajkov.


  Tweet So This Just Happened od @RonaldDoee s Wanda Dench a Jamal Hinton spoločne na ďakovnú večeru 2016

Po zverejnení tweetu sa popularite tohto príbehu venovalo niekoľko médií vrátane HuffPost, [3] Mashable , [4] CBS, [5] CNN [6] a viac.

Nasledujúci rok, 23. novembra 2017, @kingjamal08 [7] zverejnil fotku, na ktorej je s Denchom v roku 2017. Príspevok označil titulkom „Vďakyvzdanie 2016-2017“. Príspevok (zobrazený nižšie) získal za menej ako štyri dni viac ako 70 000 retweetov a 205 000 označení páči sa mi.


  Tweet od @kingjamal08 jeho a starej mamy v rokoch 2016 a 2017 na večeru na Deň vďakyvzdania

Niekoľko spravodajských kanálov pokrývalo opätovné stretnutie vrátane HuffPost, [8] CNN, [12] CBS, [13] Daily Mail, [14] Mashable, [pätnásť] USA Today, [9] BuzzFeed [10] a viac. 26. novembra Twitter [jedenásť] zverejnil stránku Moments o reakcii na príbeh.

2018

22. novembra Hinton tweetoval fotografie predchádzajúceho Dňa vďakyvzdania s Denchom spolu s novou fotografiou pre rok 2018. Za 48 hodín získal tweet viac ako 551 000 lajkov a 125 000 retweetov. Nasledujúci deň bola snímka obrazovky tweetu zverejnená na /r/BlackPeopleTwitter [16] s názvom „Toto je druh pozitivity, ktorú práve teraz potrebujem vo svojom živote“, ktorá počas nasledujúcich 24 hodín získala viac ako 58 000 bodov (86 % hlasovalo) a 1 000 komentárov.
23. novembra Hinton nahral video, v ktorom prichádza do Denchovho domu, kde sa zúčastnili na otázkach a odpovediach (zobrazené nižšie).Smrť Lonnieho Dencha

8. apríla 2020 Jamal Hinton tweetoval [17] na ktorý zomrel Lonnie, manžel Wandy Denchovej COVID-19 . Začiatkom toho týždňa Hinton tweetoval, že obaja boli hospitalizovaní s COVID-19 a zápalom pľúc. Napísal: „Ako niektorí z vás už dnes večer možno zistili, Lonnie to nezvládol... zomrel v nedeľu ráno, ale Wanda mi povedala, že všetka láska a podpora, ktorú dostával, mu vyčarila obrovský úsmev na tvári, takže ďakujem každému jednému. od vás za to!' Tweet získal viac ako 300 000 lajkov a 73 000 retweetov (zobrazené nižšie).

Hinton tiež tweetoval [18] aktuálne informácie o zdraví Wandy. Napísal, [18] 'Aj pre tých, ktorí sa pýtajú, že Wanda nie je chorá.'2021

14. novembra 2021 Hinton tweetoval textovú konverzáciu medzi sebou a Denchom, čím potvrdil, že sa zúčastní na Deň vďakyvzdania v Denchovom dome už šiesty rok po sebe.2. decembra Hinton oznámil, že ich príbeh bude upravený do podoby a Netflix pôvodný film.Externé referencie

[1] Twitter – Tweet @RonaldDoee

[dva] Twitter – Tweet @RonaldDoee

[3] HuffPost – Babička píše nesprávne tínedžerke o vďakyvzdaní, napriek tomu ho pozýva

[4] Mashable – Babičkino zlé číslo Pozvánka na vďakyvzdanie sa končí tým najlepším možným spôsobom

[5] CBS – Babička náhodou pošle SMS náhodným plánom na Deň vďakyvzdania pre tínedžera a napriek tomu ho pozve

[6] CNN – Babička, ktorá sľúbila, že nakŕmi cudzinca nesprávnym textom, sľub dodrží

[7] Twitter – Tweet od @kingjamal08

[8] HuffPost – Babička, ktorá poslala SMS nesprávne tínedžerke na posledný Deň vďakyvzdania, ho znova pozýva

[9] USA Today - Náhodný pozvaný na Deň vďakyvzdania starej mamy z Arizony bol na pár sekúnd privítaný späť

[10] BuzzFeed – Babička a tínedžer, ktorí spolu minulý rok omylom strávili vďakyvzdanie, to urobili aj tento rok

[jedenásť] Twitter – Babička, ktorá náhodou pozvala tínedžera na Deň vďakyvzdania, ho opäť víta

[12] CNN – Minulý rok táto žena omylom pozvala na Deň vďakyvzdania cudzinca. Tento rok ho požiadala späť

[13] CBC News – Babička, ktorá minulý deň vďakyvzdania poslala nesprávnemu tínedžerovi SMS, ho pozve späť na večeru

[14] Daily Mail – Babička, ktorá sa stala internetovou senzáciou, keď minulý rok pozvala nesprávneho tínedžera na Deň vďakyvzdania, ho ZNOVA pozvala na sviatočnú večeru

[pätnásť] Mashable – Babičkin náhodný text sa zmení na sladkú tradíciu vďakyvzdania

[16] Reddit – /r/BlackPeopleTwitter

[17] Twitter – Tweet od @kingjamal08

[18] Twitter – Tweet od @kingjamal08