Powerthirst Meme

Powerthirst je extrémna reklama, ktorú vytvorila kanadská komediálna skupina Picnicface na fiktívny energetický nápoj s rovnakým názvom. Je najlepšie známy pre komicky nadštandardné predajné ponuky vrátane „to vám dáva menergiu“.

Čítajte Viac

Mario Party DS Anti-Piracy Screen Meme

Obrazovka Mario Party DS Anti-Piracy označuje obrazovku proti pirátstvu, ktorá sa údajne objaví, keď sa pokúsite zahrať pirátsku verziu hry Mario Party DS, čím vám zabráni v hraní. Protipirátska obrazovka sa stala predmetom mémov koncom roka 2020. Obrazovka je podvod a v Mario Party DS v skutočnosti neexistuje.

Čítajte Viac

Hoaxový mem Pán prsteňov Elfovia farieb

Pán prsteňov Hoax Elves of Color odkazuje na falošný spravodajský článok, ktorý propaguje nepodložené fámy, ktoré vytvoril Amazon. Televízny seriál Pán prsteňov bude zahŕňať elfov, ktorých farba pleti nie je biela. Hoax vyvolal na internete určité pobúrenie, pretože niektorí veria, že biela farba pleti je nevyhnutná pre postavy elfov, zatiaľ čo iní poukázali na to, že v zdrojovom materiáli autor J.R.R. Tolkien nešpecifikuje farbu pleti postáv.

Čítajte Viac

Falošný meme o rezignácii Joela Osteena

Joel Osteen Resignation Hoax bol prepracovaný internetový žart, ktorého cieľom bolo oklamať ľudí, aby si mysleli, že americký pastor a televízny evanjelista Joel Osteen opustil svoju kresťanskú vieru.

Čítajte Viac

Popcorn s meme pre mobilné telefóny

Popping Popcorn with Cellphones je séria videí a marketingových kampaní, ktoré vyvolali veľa rozruchu o tom, či je skutočne možné variť popcorn pomocou bunkového žiarenia.

Čítajte Viac

Meme bikiny most

Bikini Bridge je slangový výraz, ktorý sa používa na opis vodorovnej línie, ktorá sa vytvára na nohaviciach ženských bikín v dôsledku zavesenej medzery medzi bikinami a spodnou časťou brucha.

Čítajte Viac

Meme Back to the Future Day

Back to the Future Day odkazuje na dátum 21. október 2015, na ktorý postavy Marty McFly a doktor Emmett Brown cestujú v druhom diele trilógie Návrat do budúcnosti. Pred príchodom dátumu sa bežne menil na obrázkoch upravených vo photoshope, ktoré sa používali na oklamanie ostatných, aby si mysleli, že dátum z filmu prišiel.

Čítajte Viac

Meme The Revenant Bear Rape Rumor

The Revenant Bear Rape Rumor sa odvoláva na nepravdivé tvrdenia, že hlavný hrdina Hugh Glass (hrá ho Leonardo DiCaprio) je brutálne znásilnený medveďom počas scény vo westernovom dobrodružnom filme The Revenant z roku 2015. Fáma sa široko šírila online po tom, čo ju omylom oznámila webová stránka The Drudge Report, ktorá sa zaoberá agregáciou správ.

Čítajte Viac

4kanálový falošný meme z pozorovania mimozemšťanov

4chan Alien Sighting Hoax sa vzťahuje na fotografiu mimozemšťana, ktorá bola údajne urobená vo photoshope na leteckej základni Luke vo Phoenixe v Arizone, ktorá bola odoslaná spoločnosti 4chan ako podvod koncom februára 2017. Z dôvodu dočasného výpadku servera po zverejnení obrázka , mnohí špekulovali, že bol vymazaný z internetu kvôli sprisahaniu vlády plazov.

Čítajte Viac

Snímky obrazovky článku o falošných správach Meme

V prvej polovici roku 2022 sa na Twitteri objavilo množstvo mémov so snímkami obrazovky s falošnými správami, ktoré sa pohrávali so zmyslom pre realitu používateľov.

Čítajte Viac