JoJova bizarná dobrodružná subkultúra

 JoJo's Bizarre Adventure [UPOZORNENIE: Časť obsahu tohto príspevku možno považovať za spoilery.] Jojos grafika bizarného dobrodružného súboja

O

JoJo bizarné dobrodružstvo (Japonsky: JoJo's Bizarre Adventure JoJo no Kimyō na Bōken ) je Japonec manga a anime séria vytvorená Hirohikom Arakim [1] a vydal ju Shueisha. Skladá sa z viacerých častí a v každej z nich hrá iný protagonista, každý s prezývkou JoJo , séria je známa vďaka svojmu umeniu a dejovej línii, ktorá sa vyznačuje nadprirodzenými a zdanlivo bizarnými udalosťami.

História

1. kapitola z JoJo bizarné dobrodružstvo bola publikovaná v roku 1987 Týždenný Shonen Jump Číslo 1 a 2 (kombinované číslo) vydané 2. decembra 1986. Séria je rozdelená do 8 príbehových oblúkov:


 JUMP COMICS Wonderful Mae 4h JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle fictional character Časť I: Fantómová krv (1986 – 1988) – Hlavným hrdinom tejto časti je Jonathan Joestar. Príbeh je o bizarnom vzťahu medzi ním a jeho adoptívnym bratom Diom Brandom v Anglicku v 19. storočí. Predstavuje sa Hamon, forma bojového umenia využívajúca slnečnú energiu, ktorá je schopná ničiť upírov.


 JUMP COMICS Hirohiko Araki fialový plagát pre počítačovú hru fiktívna postava Časť II: Bojová tendencia (1988 – 1989) – V hlavnej úlohe Joseph Joestar, Jonathanov vnuk, koncom 30. rokov 20. storočia. V tejto časti musí Joseph bojovať s Pillar Men, členmi prastarej upírskej rasy.


 Plagát Hirohiko Araki Časť III: Stardust Crusaders (1989 – 1992) – Pravdepodobne najobľúbenejší príbehový oblúk. Odohráva sa v roku 1989 a sústreďuje sa okolo Jotara Kuja, vnuka Josepha Joestara, a jeho dobrodružstva po celom svete pri hľadaní stále živého Dia Branda. Tento príbehový oblúk predstavuje „Standy“, duchovné prejavy postáv, ktoré majú nejakú špecifickú schopnosť. Toto je posledná časť, kde je Hamon použitý.


 JUMP COMICS Harvest 'Heavy Chi' Harvest Volume JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle Hirohiko Araki comics comic book fictional character superhero cartoon fiction Časť IV: Diamant je nerozbitný (1992 – 1996) – Táto časť (známa aj ako Diamond Is Not Crash ) je o Josukovi Higashikatovi, nemanželskom synovi Josepha Joestara, a dobrodružstvách jeho priateľov v japonskom meste Morioh. Príbeh sa odohráva v roku 1999.


 JUMP COMICS Gold o) Zažite Counterattack Volume JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle poster fictional character cartoon comic book Časť V: Zlatý vietor (1996 - 1999) - (AKA Zlatý vietor ) Odohráva sa v roku 2001 v Taliansku. Hlavným hrdinom je Giorno Giovanna, syn Dia Branda, ktorý sa chce stať gangstrom a pripojí sa k Passione, talianskej mafii, ktorej vládne tajomný šéf.


 JUMP COMICS Adventure 17 (80)) Umelecká reklama plagátu Hirohiko Araki Made in Heaven Časť VI: Kamenný oceán (2000 – 2003) – Príbeh rozpráva o Jolyne Cujoh, dcére Jotaro Kujo, a jej uväznení vo väznici Green Dolphin Street na Floride v USA. Časť sa odohráva v roku 2011.


 (Iligan Skyline) Tsui Skyline Gun Lakeline Hirohiko Araki) umelecký plagát Časť VII: Beh s oceľovou guľou (2004 – 2011) – Odohráva sa v alternatívnom vesmíre ako predchádzajúce diely v USA v roku 1890. Príbeh je o Johnnym Joestarovi, jeho spojencovi Gyro Zeppeli a pretekoch naprieč Amerikou s názvom Steel Ball Run.


 JoJo's Bizarre Adventure Part8, zväzok 0 Hirohiko Araki JUMP COMICS anime s fiktívnou postavou Časť VIII: JoJolion (2011 – 2021) – Odohráva sa v alternatívnom vesmíre Morioh po zemetrasení v Tōhoku v roku 2011. Hlavným hrdinom je Josuke Higashikata (nesúvisiaci s hlavným hrdinom časti IV), amnézia, ktorý bol nájdený napoly pochovaný pod skalou.


V priebehu rokov sa manga dočkala niekoľkých animovaných a videoherných spracovaní.

V roku 1993 OVA [dva] , pokrývajúci kľúčové body druhej polovice 3. časti, bol vydaný. Druhá polovica bola animovaná v roku 2000. V roku 2012 televízny animák [3] , pokrývajúci časti 1 a 2, produkovala spoločnosť David Productions. Druhá sezóna, pokrývajúca prvú polovicu časti 3, sa začala 4. apríla 2014, pričom tretia sezóna pokrývajúca druhú polovicu začala v januári 2015. Štvrtá sezóna pokrývajúca časť 4 sa začala vysielať v apríli 2016.

5. časť Anime / Zlatý vietor

21. júna 2018 Hirohiko Araki oznámil piaty oblúk mangy, Zlatý vietor , sa rozvinie do anime. Začalo sa vysielať 6. októbra 2018, pričom prvá epizóda debutovala na festivale 5. júla toho roku.


 JOJo 100 Jojo's Bizarre Adventure Golden Wind 0 OLUCY LAND COHUNICATIONS SHUEISHA, JOJ0'a niation G Project GioGio's Bizarre Adventure fictional character

Séria mala premiéru 5. júla 2018 a do júla 2019 potrvá 39 epizód.

6. časť Anime / Kamenný oceán

4. apríla 2021 bude anime adaptácia šiesteho oblúka mangy, Kamenný oceán , bolo oznámené počas živého vysielania. [19] [dvadsať] Japonská hlasová herečka Ai Fairouz bola obsadená ako Jolyne Cujoh, protagonista filmu Kamenný oceán . Na rozdiel od predchádzajúcich častí anime, Kamenný oceán mala premiéru na streamovacej platforme Netflix v decembri 2021.

8. augusta 2021 mal premiéru upútavka na šiestu časť anime adaptácie (zobrazená nižšie vľavo). 28. novembra 2021 bolo oficiálne odhalené otvorenie 6. časti (zobrazené nižšie vpravo).6. časť mala premiéru 1. decembra 2021 na Netflixe.

Video hry

Bolo vytvorených niekoľko videohier JoJo's Bizarre Adventure, z ktorých najznámejšia je bojová hra JJBA: Dedičstvo pre budúcnosť [4] , vyvinutá spoločnosťou Capcom v roku 1998. V roku 2013 bojová hra s názvom JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle [5] , bola vyvinutá spoločnosťou CyberConnect2 pre PS3 a v USA vyšla 29. apríla 2014. Dňa 17. decembra 2015 vyšla akčná hra JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven bola vydaná v Japonsku pre PS3 a PS4 [18] .

Kultúrny vplyv

Jojo's Bizarre Adventures je v súčasnosti druhou najdlhšou sériou komiksu, ktorú vedie Shueisha, vydavateľ komiksov Jump. [6] Je to tiež od februára 2012 [7] , 7. najpredávanejší titul Weekly Shonen Jump.

Na sériu sa často odkazuje v iných mangaách a anime, či už to môže byť náhla zmena štýlu, postavy v jednej z charakteristických póz alebo iné druhy výkrikov. [8]

Niektoré známe postavy z videohier, ako napr Guile , ruža a Juri od Street Fighter a Benimaru z The King of Fighters, sú považované za príslušné založené Rudol von Stroheim , Lisa Lisa , Jolyne Cujoh a Jean Pierre Polnareff .


 Guile Stroheim Street Fighter V JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven Guile black and white fictional character cartoon monochrome Street Fighter IV Super Street Fighter IV Street Fighter Alpha Street Fighter Alpha 2 Street Fighter Alpha 3 Akuma Cammy Fei Long Rose kreslená fiktívna postavička fialová anime art mangaka
 Anime mangaka Jur Guile kreslená fiktívna postava ruka paže sval

Online prítomnosť

Séria si v priebehu rokov získala veľkú sledovanosť. Má vlastnú Wiki [9] , stránka komunity fanúšikov [10] a výrazné zastúpenie na iných webových stránkach, ako napr 4kanál a Tumblr .

Mnohé súvisiace s JJBA MAD videá boli vytvorené pomocou manga panelov a záberov z adaptácií OVA a TV anime. Videá možno nájsť na stránkach na zdieľanie videí, ako sú Youtube [jedenásť] a Nicovideo [12] .

Séria bola tiež predmetom mnohých cosplaye [13] . Fanúšikovia tiež zvyčajne zobrazujú obsadenie postáv s množstvom detailov, vrátane make-upu, svetlého oblečenia a pózovania v postave.

A Youtuber Mravce [14] vyrobené JoJo's Bizarre Adventure: Skrátená séria (JJBATAS), vyrobený s použitím záberov z roku 1993 a 2000, časť III OVA adaptácií. Do 8. júla 2010 vydal Antfish 10 epizód. Antfish tiež vytvoril epizódy skrátenej série založenej na časti 1 adaptácie anime z roku 2012.


Hirohiko Araki

Hirohiko Araki , tvorca mangy, bol mnohými fanúšikmi a inými mangakami opísaný ako nesmrteľný človek, pretože jeho vzhľad v priebehu rokov vyvoláva dojem, že nestarne. Toto sa vyvinulo ako vtip, medzi mnohými ďalšími črtami autora. Často ho prirovnávajú k svojmu prešpekulovanému autorovi avatarovi Rohanovi Kishibemu, arogantnému mangakovi, ktorý nemá rád veľa vecí, vrátane nepríjemných fanúšikov a Severoameričanov.


 1503-06 1868 1985 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2001 2003 2001 2003 2004 2008 2007 2006 Book and co1 magazine] 8 02006 Book and co1 magazine

Za Warudo / WRYYY

V časti 3, Stardust Crusaders, počas poslednej bitky o Jotaro, Dio používa svoje schopnosti na zastavenie času, aby na Jotaro hodil parný valec. Toto bolo popularizované na internet s klipom demonštrujúcim jeho silu pomocou panáčikov, pričom na záver pridal svoj vojnový pokrik. 'WRYYY' je notoricky známy bojový pokrik Dia Branda, kým Svet (Japonsky: Svet, vyslovované ako Svet ) je jeho Stand, ktorý udeľuje schopnosť zastaviť čas.


 WRYAYYYYYYYYYYYYYY JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle Dio Brando yellow vehicle cartoon

Stoj plače

Stoj plače , najznámejší z nich je HODINY a MUDAMUDAMUDA , sú bojové výkriky, ktoré vykríkne Stands, zvyčajne pri rozpútaní silnej záplavy rýchlopalných úderov, podobne ako Hokuto Hyarskuretsu-Ken z Fist of the North Star.


 BAP ORA ORA ORA ORA ORRAAAH! FAP FAP BAP BAP FAP komiks komiks čiernobiela fiktívna postava umenie monochromatická fikcia

JoJova póza

Pózy JoJo sú rôzne dramatické pózy v diele Hirohiko Araki, vrátane JoJo's Bizarre Adventure. Fanúšikovia začali kopírovať pózy a zverejňovať ich online. Tieto pózy boli spomenuté aj v iných dielach.


 JUNP COMICS Hirohiko Araki Hirohiko Araki JUMP CONICS Hirohiko Araki Hirohiko Araki

JoJo's Bizarre Adventure Shift-JIS Arts

JoJo's Bizarre Adventure Shift-JIS Arts , tiež známy ako „JoJo Ascii Arts“, je séria Shift-JIS umenia inšpirovaná mangou. Tieto Shift-JIS umenia boli použité ako pevné frázy alebo reakčné tváre v japonskej komunite textových dosiek 2 kanál od roku 2005.


 SKÔR AKO PÔJDEME ZA ŇOM, MUSÍM VÁM NIEČO POVEDAŤ! ZAŽILA SOM JEHO STOJ NIE... ZAŽILA SOM, ALE NIE'T UNDERSTAND WHAT IT IS LET... LET ME TELL YOU WHAT HAPPENED! "I WAS TRYING TO CLIMB THE STAIRS lバ.)/ u {:}//へ Khay있 BUT SOMEHOWI ENDED UP LOWER THAN WHERE I STARTED" YOU.. YOU GUYS THINKI DON'T KNOW WHAT I'M TALKING ABOUT YOURE RIGHT, I DON'T KNOW WHATS GOING ON AT ALL.. // )、iLb- u. | | 아,) EF42/ :/、> IT ISN'T SOMETHING LIKE HYPNO SIS // 广.. /. /::::.//..一、丶一丶 OR SUPER SPEED THOUGH.. WHAT I EXPERIENCED WAS JUST THE TIP OF THE ICEBERG text font black and white drawing

Štýl Hirohiko Araki

Štýl Hirohiko Araki je pozoruhodný svojim serióznym, detailným a očarujúcim štýlom. Mnoho umelcov má tendenciu kresliť paródie a pocty jeho umeleckým dielam s postavami z iných franšíz a médií. Tento druh fanart nájdete na webových stránkach na zdieľanie umenia, napr pixiv [pätnásť] a deviantART . [16]


 Ai Kago Gio Gio's Bizarre Adventure face facial expression head cartoon art child friendship smile

Duwang

Duwang je prezývka pre anglickú verziu Diamant je nerozbitný , ktorá sa preslávila medzi anglicky hovoriacimi fanúšikmi JJBA pre svoje skeny mimoriadne nízkej kvality a zle preložené Angličtina citácie. Toto bolo prediskutované vo vlákne [17] na komunitnom fóre JBA.


 Žiadne iné miesto nesmie byť také pekné ako toto mesto Aký krásny Duwang! Pripadá mi to ako na pikniku. žuť tričko kreslený text cicavec čiernobiele ľudské správanie fiktívna postava komiks

Bol som to ja, Dio!

Bol som to ja, Dio! je citát spojený so snímkou ​​obrazovky Dia Branda z adaptácie anime Phantom Blood z roku 2012. Potom, čo Dio pobozkal Jonathanovu priateľku Erinu, povie nasledujúcu vetu: 'Tak čo, už si pobozkal JoJo? Pravdepodobne nie. Tvoj prvý nebol JoJo! Bol som to ja, Dio!'. To splodilo množstvo derivátov v rámci komunity.


 TOKYO MX To som bol ja, Dio! Dio Brando anime farba ľudských vlasov fiktívna postava mangaka

Dokonca aj Speedwagon sa bojí!

Dokonca aj Speedwagon sa bojí! je citát adresovaný Robertovi Edwardovi O. Speedwagonovi, vedľajšej postave z 1. a 2. časti. Túto frázu často citujú fanúšikovia aj v diskusiách a reakciách. Boli vyrobené aj niektoré paródie, rovnako ako osobnosť Speedwagon, často kategorizujúce postavu ako moe .


 AJ SPEEDWAGON SA BOJÍ fiktívna postava Dia Branda

Koľko chlebov ste v živote zjedli?

Koľko chlebov ste v živote zjedli? je ďalší populárny citát vo fandom. Pochádza z dialógu medzi vedľajšou postavou Willom A. Zeppelim a antagonistom Diom Brandom vo vzťahu k množstvu ľudí, ktoré musel Dio Brando zabiť, aby sa zotavil pomocou svojich upírskych schopností po ťažkých popáleninách, ktoré utrpel skôr v príbehu. Túto výmenu cituje aj fandom v mnohých diskusiách a bola tiež parodovaná.


 PAMÄTÁTE SI, KOĽKO KOĽKO CHLEBOV MÁTE ŽIVOTY, KTORÉ SI MÁTE CSANIE, ABY STE TIE RANY ZHOJILI!? JEDÝ VO VAŠOM ŽIVOTE JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle Dio Brando cartoon black and white comic book fictional character comics monochrome

Prebuďte sa, moji páni!

Prebuďte sa, moji páni je citát, ktorý vyslovil Wamuu, jeden z Pillar Mana, počas bombastického prebudenia jeho a jeho pánov v 2. časti. Tento citát sa bežne spája s pózou, ktorú vykonal Pillar Man, a témou „Awaken“ zo série anime. .


 WAAKEN MY MASTERS JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle cartoon black and white fictional character art monochrome fiction

Toto je chuť klamára

Toto je chuť klamára je citát, ktorý pochádza z dialógu medzi protagonistami 5. časti, Giornom Giovannom a Brunom Bucciaratim, v ktorom Bruno obviňuje Giorna z útoku Deravého Luka. Počas rozhovoru Bruno olizuje Giornov pot a hovorí, že má vkus klamára. Scéna bola parodovaná v niekoľkých umeleckých dielach.


 TÁTO CHUŤ. IT'S OF A LIAR ! :し: GIORNO GIOVANNA! GioGio's Bizarre Adventure black and white cartoon fictional character comic book comics art

King Crimson / Jednoducho to funguje

King Crimson je stojan s kontroverznou schopnosťou uvedenou v časti 5. Jeho schopnosť spočíva v preskakovaní času s každým, okrem toho, že jeho používateľ o tom nevie. Kvôli zlej kvalite vtedajších prekladov a skutočnosti, že väčšina bojov proti tomuto stánku má zložité rozloženie, spôsobila táto schopnosť na fórach veľa zmätku. Kontroverziu vyvolávajú fanúšikovia, ktorí sa snažia vysvetliť, ako stánok funguje, pričom najbežnejším vysvetlením je jednoducho to 'Prosto to funguje' .


 Jojo to proste funguje's Bizarre Adventure: All Star Battle white black and white cartoon text head font drawing art design monochrome joint human behavior

Externé referencie

[1] Wikipedia – Hirohiko Araki

[dva] Wikipedia – Pôvodná video animácia

[3] Wikipedia – TV Anime

[4] Wikipedia – JoJo's Bizarre Adventure: Heritage For The Future

[5] Wikipedia – JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle

[6] Wikipedia – JoJo bizarné dobrodružstvo

[7] Imgur – Najpredávanejšie tituly týždenníka Shonen Jump

[8] JoJo's Bizarre Encyclopedia – Kultúrne vplyvy JJBA

[9] JoJo's Bizarre Encyclopedia – Hlavná stránka

[10] JoJo's Bizarre Adventure Community (cez Wayback Machine) – Hlavná stránka

[jedenásť] YouTube - JoJo MAD videá

[12] Nicovideo – hľadajte videá JoJo MAD

[13] Tumblr – vyhľadajte JoJo Cosplay

[14] YouTube - Profil Antfish

[pätnásť] pixiv – Výsledky vyhľadávania pre JoJo bizarné dobrodružstvo

[16] deviantART – Výsledky vyhľadávania pre JoJo's Bizarre Adventure

[17] JoJo's Bizarre Adventure Community (cez Wayback Machine) – Takže... odkiaľ sa preboha vzal Duwang?

[18] Wikipedia – JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven

[19] Twitter – @anime_jojo

[dvadsať] Stránka portálu JoJo - 'Jojo's Bizarre Adventure Stone Ocean' bude animovaný! !!