Ľudské oko môže vidieť iba pri 60 FPS Meme

  Ľudské oko môže vidieť iba pri 60 FPS

O

Ľudské oko môže vidieť iba pri 60 FPS je internet mýtus, ktorý hovorí, že ľudské oko môže vidieť len určitý počet snímok za sekundu (vo všeobecnosti 60, hoci niekedy aj 30) predtým, ako sa pohyblivý obraz javí ako rozmazaný, vďaka čomu je tvrdenie niektorých videohier, ktoré vychvaľujú extrémne vysoké obnovovacie frekvencie, zbytočné. Tvrdenie, že oko môže vidieť iba 60 FPS, sa však v mnohých online vláknach ukázalo ako nepravdivé a ide o bežiaci bod hrdosti na PC Master Race komunite povedať, že mýtus udržiavajú „menejcenní“ používatelia konzol.

Pôvod

Diskusia o hraniciach toho, koľko FPS dokáže ľudské oko vnímať, je už dlho súčasťou online kultúry. Jedna z prvých diskusií na túto tému sa objavila na Hardware Central 25. apríla 1999. [1] Vo vlákne niektorí používatelia uviedli, že čokoľvek nad 30 FPS oko interpretuje ako plynulý pohyb, alebo že mladšie deti môžu vidieť až 55 alebo 60 FPS.

Šírenie

Ďalšie vlákno na túto tému bolo uverejnené na fórach anandtech, [dva] kde niektorí používatelia tvrdili, že oko môže vidieť až 150 FPS a iní citujú štúdie, ktoré tvrdili, že ľudské oko môže vidieť až 220 FPS. Tvrdenie 220 FPS pochádza zo štúdie, ktorú údajne vykonalo americké letectvo, v ktorej piloti dokázali presne vidieť obrázky pri 220 FPS. Zmienka o tejto štúdii bola publikovaná na AMO.net v roku 2001 [3] a bol preposlaný na Reddit v roku 2014 [4] (zobrazené nižšie).


  USAF pri testovaní času vizuálnej odozvy svojich pilotov použilo jednoduchý test, aby zistilo, či piloti dokážu rozlíšiť malé zmeny svetla. V ich experimente sa na obrazovke v tmavej miestnosti zobrazil obrázok lietadla rýchlosťou 1/220 sekundy. Piloti to dokázali dôsledne"see" the afterimage as well as identify the aircraft. This simple and specific situation not only proves the ability to perceive 1 image within 1/220 of a second, but the ability to interpret higher FPS. text font line

Diskusia o tejto téme pokračovala online aj v nasledujúcich rokoch. Vlákna odhaľujúce tvrdenie sa objavili na Svet Warcraftu fóra, [5] pretaktovanie, [6] a mmo-šampión. [7] Väčšina si myslela, že mýtus vznikol kvôli spôsobu, akým filmy a monitory zobrazovali pohyblivé obrázky, a že limit technológie ovplyvnil ľudí, aby predpokladali, že limit je okolo 60 FPS. Podľa rozpisu mmo-šampióna:

TL;DR:
- Ľudské oko môže vidieť až 1000 FPS a možno aj viac.

- 60Hz monitor vždy zobrazí 60 FPS, bez ohľadu na to, koľko FPS je vaša hra schopná poskytnúť.
- Vysoké obnovovacie frekvencie sú viditeľné iba v dynamických scénach; v pomalých alebo statických scénach len zriedka uvidíte rozdiel nad 30 FPS.

Okrem toho sa mýtus stal krmivom pre vtipy na PC hranie komunita, ktorá hovorí, že ju udržiavajú konzoloví hráči s horším hardvérom. Napríklad an Imgur príspevok z 23. septembra 2017 použil Tvoja matka a ja ťa budeme vždy milovať šablónu, aby ste si z toho urobili vtip (zobrazené nižšie vľavo). Vtip na /r/pcmasterrace pomocou Nájdeme inteligentný život? šablóna získala viac ako 13 000 hlasov za (zobrazené nižšie vpravo).


  VY'RE MY SON AND NO MATTER WHAT, YOUR MOTHER AND I WILL ALWAYS LOVE YOU. THE HUMAN EYE CAN ONLY SEE 30 PPS. 下REE İSAPPOINw) DISAPPOINTMENT text cartoon facial expression person comics human behavior child emotion fiction line conversation clip art   MOHLO BY TO BYŤ SPRÁVNE TU NÁJDEME INTELIGENTNÝCH NA ZEMI? ŽIVOT? MOŽE TO BYŤ TENTO MUŽ? Ľudské oko vidí iba 60 snímok za sekundu VYHĽADÁVANIE POKRAČUJE text kresleného písma

Rôzne príklady


  BEZPEČNE OHROŽENÝ SLADKÝ JEŽIŠKU, PO0H ŽE'S NOT HONEY YOU'RE EATING console propaganda! The human eye can only see 30 fps STARECAT.COM Winnie-the-Pooh comics text cartoon vertebrate fiction emotion human behavior line organism   Ľudské oko dokáže't tell the ifference of 60fps and I44fps Aw look how cute Oh no It's retarded NEEESMORE EG00M text cartoon face white person facial expression black and white nose font mammal hand vertebrate finger emotion line art drawing joint human behavior head art organism line diagram organ smile design   KONEČNE SOM ROZPRÁVAL CELÝ, SEBAUPOZORŇUJÚCI-II RoBor TU TO'S NOT DONE YET. The human eye can only see 30 fps RUSTLEDJIMMIES.NET 2017 SAmPRATI comics cartoon text fiction human behavior comic book line technology   29 30 31 LEN ROĽNÍCKE VECI piesok   Si sexuálne aktívny? Ľudské oko môže vidieť len 30 FPS NIE nilsarganisciak.com kreslené komiksy oblečenie text ľudské správanie fikcia komunikácia mužská ruka   Ps4.5 bude úžasné! Myslíš, že to bude robiť 1080p/60fps? Ľudské oko dokáže vidieť len 24 snímok za sekundu... Fenomén plagátového filmu Kylo Ren Han Solo