Mali ste niekedy takýto sen? Meme

  Mali ste niekedy takýto sen? meme s dieťaťom z pôvodného rozhovoru.
Odporúčaná epizóda

O

Mali ste niekedy takýto sen? odkazuje na a virálne video prevzaté z domácej videonahrávky z roku 1999, na ktorej chlapec tápavo nad vetou o snívaní, ktorá je nakoniec úplne nesúvislá, začínajúca vetou „mal si niekedy sen“ a končiac „chceš, aby ti urobil toľko, že by si dokázal čokoľvek .' Video sa stalo virálnym v roku 2011 a za tie roky sa stalo klasikou, odkedy sa používa v rôznych oblastiach remixy a ďalšie memy . V polovici roku 2021 bola identita Dream Kida konečne odhalená o dve desaťročia neskôr a bol to muž menom Joe Cirkiel po rozhovore s YouTuberom Wavywebsurf.

Pôvod

15. júla 1999 vyšiel Turner Classic Movies Mesiac na dobrú noc a iné rozprávky o spánku , [1] primárne animovaný špeciál domáceho videa pozostávajúci z čítania rozprávok na dobrú noc, ako napr Dobrú noc Mesiac a obsahuje rozprávanie od Susan Sarandon. Video obsahuje množstvo rozhovorov s deťmi o snoch. Dňa 24. januára 2011 YouTuber [5] lololark odovzdal kompiláciu rozhovorov a za 10 rokov získal viac ako 181 000 zobrazení. Na konci videa je blbosť, v ktorej sa chlapec v červenej košeli pokúša povedať niečo o snoch, no narazí na vetu, čím sa stane úplne nesúvislou (zobrazené nižšie). Izolovaný klip tiež odovzdali na svoj kanál, [4] za rovnaké časové obdobie nazbieralo viac ako 1,7 milióna zobrazení.2. júna 2011 YouTuber [3] mrblueangeldood odovzdal izolovaný klip chlapca tápajúceho vo vete s názvom „Mali ste niekedy takýto sen?“ Klip sa stal virálnym a za 10 rokov získal viac ako 67 miliónov videní (uvedené nižšie).Mal si niekedy sen, že ty, ehm, mal si, svoj, ty- mohol si, urobíš, ty- chceš, ty, mohol by si to urobiť, ty- urobíš, mohol by si- ty, chceš, chceš, aby ti urobil toľko, že by si mohla urobiť čokoľvek?

Šírenie

Video bolo v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov nespočetnekrát zdieľané na sociálnych sieťach, čo viedlo k jeho virálnemu úspechu. Napríklad 4. júna BuzzFeed [dva] zdieľal video a 7. júna Tosh.0 blog [3] potom zdieľal video.

Vírusový úspech klipu inšpiroval úpravy a remixy videí, predovšetkým na YouTube. 2. apríla 2012 YouTuber [6] Harvestsun odovzdal video, v ktorom je tvár vysnívaného dieťaťa umiestnená nad tvárou Martina Luthera Kinga počas jeho slávneho prejavu „I Have A Dream“, ktorý za deväť rokov získal viac ako 500 000 videní (zobrazené nižšie vľavo). 11. mája 2013 YouTuber [7] ItsDrewsif odovzdal a kov remix videa, ktoré za osem rokov získalo viac ako 5 miliónov videní (zobrazené nižšie vpravo).Herkulova teória

Dňa 26. októbra 2015 Redditor u/TeaBoneJones uverejnil teóriu do /r/FanTheories [8] v ktorej naznačuje, že dieťa vo videu sa pokúša citovať riadok z roku 1997 Disney animovaný film Herkules kde Herkules hovorí: 'Nemal si nikdy sen? Niečo, čo si tak veľmi chcel, že by si urobil čokoľvek?' (zobrazené nižšie.) Hoci tento príspevok nebol potvrdený, za päť rokov získal viac ako 900 hlasov za. 18. augusta 2021 bol zverejnený Know Your Meme a rozhovor s dieťaťom potvrdzujúci Herkulovu teóriu. [pätnásť]Pokračujúca popularita

Video zostalo základom internet mémy a kultúra odkedy sa stali virálnymi v roku 2011, pričom nové, úspešné variácie sa stále objavujú takmer o desať rokov neskôr.

Dňa 19. septembra 2016 zverejnil Redditor u/Chriscftb97 obrázok do /r/funny [12] prevzaté z a ročenka zobrazujúci absolventa, ktorý citoval video (uvedené nižšie). Obrázok bol tiež zverejnený na /r/continuityporn [13] v ten deň od teraz odstráneného používateľa s názvom „[Have you Ever had a dream kid] Kid zo slávneho meme používa svoje koktanie ako citát z ročenky“, nie je však potvrdené, či ide skutočne o to isté dieťa z videa (zobrazené nižšie).


  Citát z ročenky Mal si niekedy sen, ktorý si mal, svoj, ty- mohol by si, urobíš, ty- chceš, ty, mohol by si to urobiť, ty- urobíš, mohol by si- ty, chceš, chceš, aby ti urobil toľko, že by si dokázala čokoľvek?


Hudobník Charles Cornell 14. júna 2019 zverejnil video hrajúce na klávesoch spolu s videom Instagram [10] a YouTube, [jedenásť] nazbieral viac ako 496 000 videní na prvom a 2,4 milióna na druhom za zhruba dva roky (uvedené nižšie).8. mája 2020 YouTuber [9] Schmoyoho zverejnil originálny remix k videu, ktorý za menej ako rok získal viac ako 1,4 milióna videní (uvedené nižšie).identita

Po desaťročiach záhad bola identita Dream Kida nakoniec odhalená. 28. júla 2021 YouTuber [14] Wavywebsurf odovzdal video s názvom „NAŠIEL SOM DIEŤA SNOV“, ktoré za dva týždne získalo 272 000 zobrazení (zobrazené nižšie). Video vysvetľuje, ako sa dostal do kontaktu s Dream Kid potom, čo predchádzajúce video na jeho kanáli pokrývalo meme. Muž menom Joseph Cirkiel, sám Dream Kid, potom siahol a potvrdil svoju identitu v rozhovore s Wavy.Rôzne príkladyExterné referencie

[1] IMdB – Mesiac na dobrú noc a iné rozprávky o spánku

[dva] Buzzfeed – Sníval sa vám už niekedy takýto sen?

[3] Blog Tosh.0 cez Wayback Machine – Mali ste niekedy takýto sen?

[4] YouTube - Chcete, aby vám urobil toľko, že by ste mohli urobiť čokoľvek

[5] YouTube - Rozhovory s deťmi Goodnight Moon

[6] YouTube - Martin Luther King – Mali ste niekedy sen…

[7] YouTube - Sníval sa vám už niekedy takýto sen?

[8] Reddit – Čo to 'Mali ste niekedy sen?' vlastne sa chlapec snažil povedať

[9] YouTube - Mali ste niekedy sen, ale je to pieseň taká mocná, že spôsobuje, že svet dosiahne jednotu a Cath

[10] Instagram – Mal si niekedy sen? Toto dieťa má a očividne ryhovalo dosť tvrdo

[jedenásť] YouTube - Mali ste niekedy sen

[12] Reddit – Mali ste niekedy sen….

[13] Reddit – [Mali ste niekedy vysnívané dieťa] Dieťa zo slávneho meme používa svoje koktanie ako citát z ročenky

[14] YouTube - Rozhovor s Wavywebsurf Dream Kid

[pätnásť] YouTube - Zoznámte sa s Meme