Meme Capitol Meemaw

 Capitol Meemaw

O

Capitol Meemaw, taktiež známy ako teta Tifa, je prezývka, ktorú dostala usmiata staršia žena držiaca americkú vlajku na virálnej fotografii, o ktorej sa predpokladá, že bola nasnímaná v 2021 Útok na Kapitol Spojených štátov. Neskôr sa potvrdilo, že fotografia bola urobená na pokojnom proteste v Kansase.

Pôvod

Dňa 6. januára 2021 @FlockaKnows tweetoval, [1] 'Toto je biele privilégium v ​​Amerike. Nechajte to ponoriť sa' spolu s fotografiou mnohých pro-Trumpovských demonštrantov stojacich vo vnútri (zobrazené nižšie vľavo). Na ľavej strane fotografie je staršia žena s maskou na krku, široko sa usmievajúca a držiaca americkú vlajku. Krátko nato tweetoval citát @1BrayWoods [dva] príspevok spolu so zväčšenou fotografiou ženy, ktorá píše: „Do pekla ani nevie, kde je“ a za týždeň nazbieralo viac ako 186 000 označení páči sa mi a 41 000 retweetov (zobrazené nižšie vpravo). @THEDANIELLOP23 komentoval [4] pod príspevkom „NIEKTO SA TAM DOSTANE MEEMAW“ nazbieral v rovnakom časovom období viac ako 3 200 lajkov. Ako tweety rástli v popularite, stále viac memy o žene, ktorá sa podieľala na proteste v D.C., sa začalo šíriť.


 * Bayanggg Bandit @FlockaKnows · Jan 6 000 Toto je biele privilégium v ​​Amerike. Nechajte to ponoriť sa do Spoločenstva Batožina a tašky Taška Svietidlo Kabelka  000 @1BrayWoods ona ani nevie, kde do pekla je Interiérový dizajn Svietidlo Stropné svietidlo Vlajka Spojených štátov Doplnok osvetlenia Vlajka Úprava okien

Šírenie

V ten istý deň spravodajská sieť KSNT so sídlom v Kansase [3] informovali o rallye Kansas Red Wave, pokojnej pro- Donald Trump protest sa koná v budove Štátneho kapitolu v Kansase. Jedna fotografia v článku zobrazuje Capitol Meemaw z profilu, čo dokazuje, že vírusová fotografia nebola urobená v D.C. (zobrazené nižšie).


 ZASTAVTE VOLEBNÝM PODVODOM SKOUPENEJ FEDERÁLNEJ VLÁDY A SOUDNÍCTVA & Nie'RULE OF LAW SIOP THE THE FT Lighting Hall

7. januára @jimtews tweetoval, [5] 'Máte pravdu. Bola to teta Tifa' spolu s fotografiou Capitol Meemaw, ktorá za 6 dní získala viac ako 192 000 hodnotení Páči sa mi a 21 000 zdieľaní (zobrazené nižšie vľavo). V ten istý deň, @mentalmillness tweetoval, [6] 'ok, kto opustil meemaw v hlavnom meste' spolu s fotografiou (zobrazená nižšie vpravo).


 @jimtews · Jan 7 You're right. It was Aunt Tifa Jim Tews Samantha Power People Photograph Happy Community Facial expression Sharing Sitting Flag of the united states Snapshot Photography Conversation  ted cruz hate page @mentalmillness · 7. januára ok, kto opustil meemaw v hlavnom meste 000 ľudí Produkt Sociálna skupina Fotografia Komunita Výraz tváre Čiara Formálne oblečenie Interakcia Zdieľanie Organ Konverzácia Fotografia Momentka Šál Vlajka Vlajka Spojených štátov

8. januára @RebeccalErwin zverejnil obraz Capitol Meemaw Twitter [7] (zobrazené nižšie, vľavo). Dňa 9. januára @emiisntfunny tweetoval, [8] „vzácny obrázok meemaw, ktorý sa vlámal do hlavného mesta (zafarbený v roku 2021)“ spolu s fotografiou starej ženy, ktorá lezie na bránu (zobrazené nižšie vpravo).


 Vlajka Spojených štátov Deň vlajky (USA)  emi wit da obočia @emiisntfunny · 9. januára vzácna fotka meemaw vlámajúceho sa do hlavného mesta (farebné 2021) 000 Text Fotografia Stojaci Biela Stena Písmo Fialová Čierna Fotografia Pouličná móda Purpurová Snímka Späť

12. januára BuzzFeed Správy [9] publikoval príbeh s názvom 'Vystopovali sme 'Capitol Meemaw' -- Kto v skutočnosti nebol v Kapitole USA.' Tento článok obsahuje rozhovor s Capitol Meemaw, kde uvádza záznam na pravú mieru potvrdením, že nebola v Kapitole, ale že bola v budove Štátneho kapitolu v Kansase, aby sa modlila s tamojšími pokojnými demonštrantmi.

Rôzne príklady


 rachel 000 @rachelelizabeth MAGA Meemaw je zradkyňa, ale milujem ju Samantha Power Ľudia Komunita Sedenie Zdieľanie Svet  @oldladycapitol Hornaté reliéfy Flag Pohorie Highland Hill Mountain Travel Summit Ridge Lietadlá Fell Hill station Valley  doc garbage @slevemcdichel · Jan 7, kto by vyhral v boji: 10 meemaw veľkosti kačice alebo 1 kačica veľkosti meemaw 000 Divoká kačica Organizmus Kačice, husi a labute Vtáčí zobák Vodný vták Vodné vtáctvo Adaptácia Kačice Zdieľanie vlajky Fotografia Snímka  Steal Her Look Supreme Face Mask 399 dolárov Canada Goose Women's Puffer Coat: $99 Champion Vintage Embroidered Crewneck $98 Ace Hardware Handheld American Flag $199 Brandy Melville White Turtleneck Shirt $50 GUCCI Women's Wide Leg Pants $1,800 IKEA Sippy Cup $299 Product Sleeve Purple Lavender Fashion Electric blue Violet Magenta Flag Cobalt blue  Gabriella Fine @GabriellaFine7 · Jan 8 000 títo dvaja majú presne rovnakú energiu #meemaw Ľudia Fotografia Výraz tváre Zdieľanie čeľuste Orgán Fotografia Momentka Vlajka Vlajka Spojených štátov amerických Konverzácia  Socha slobody Národný pamätník Sky Cloud Socha Turistika Pamätník Bankový pamätník Vodný tok Pamätník Priehrada Cumulus Národná pamiatka Socha

Externé referencie

[1] Twitter – Toto je biele privilégium v ​​Amerike. Nechajte to zapadnúť

[dva] Twitter – ani nevie kde sakra je

[3] KSNT - Kansas Red Wave Rally sa presúva do Kansas Statehouse

[4] Twitter – NIEKTO SA TAM DOSTANE MEEMAW

[5] Twitter – bola to teta Tifa ?

[6] Twitter – ok, kto opustil meemaw v hlavnom meste

[7] Twitter – cítil nutkanie maľovať meemaw

[8] Twitter – vzácny obrázok meemaw, ktorý sa vlámal do hlavného mesta

[9] Novinky BuzzFeed – Vypátrali sme „Capitol Meemaw“ – kto v skutočnosti nebol v Kapitole USA

[10] Twitter – MAGA Meemaw je zradkyňa, ale milujem ju

[jedenásť] Twitter – PRESTAŇTE HYPOVAŤ MEEMAW, JE TO BIELY SUPREMACIST