Osoba Hillary Clintonovej

 Hillary Clintonová

O

Hillary Clintonová je americká politička, ktorá pôsobila ako prvá dáma Spojených štátov v rokoch 1993 až 2001, senátorka New Yorku v rokoch 2001 až 2009 a 67. ministerka zahraničia v rokoch 2009 až 2013. Dlhoročná členka Demokratickej strany Clintonová kandidovala dvakrát na prezidenta Spojených štátov, najprv ako kandidát v Demokratické primárky v roku 2008 a neskôr ako demokratický nominant v všeobecné voľby 2016 .

Politická kariéra

Od prvého vstupu na verejnú scénu ako prvá dáma Spojených štátov v januári 1993 sa Hillary Clintonová aktívne zapájala do národnej politiky USA v oficiálnych aj neoficiálnych funkciách.

Prvá dáma Spojených štátov amerických

Pod vedením svojho manžela Billa Clintona predsedala pracovnej skupine pre vypracovanie Clintonovho plánu zdravotnej starostlivosti, balíka reforiem zdravotnej starostlivosti, oficiálne známeho ako zákon o zdravotnej bezpečnosti, hoci napokon nezískal súhlas Kongresu USA. Počas druhého funkčného obdobia administratívy Billa Clintona zohrala kľúčovú úlohu pri presadzovaní a formovaní konsenzu v Kongrese pre množstvo reformných iniciatív v zdravotníctve a sociálnej starostlivosti. Silná prítomnosť Clintonovej a jej moc vplyvu v politických záležitostiach počas jej pôsobenia vo funkcii prvej dámy vyvolali polarizovanú odozvu americkej verejnosti, ktorú ešte viac umocnilo jej predvolanie do Kongresu týkajúce sa kontroverzie Whitewater v roku 1996, ako aj Škandál Moniky Lewinskej v roku 1998.

Americký senátor za New York

Po skončení prezidentského úradu Billa Clintona sa uchádzala o voľby do amerického Senátu v štáte New York a zvíťazila, pričom do úradu nastúpila v januári 2001 ako prvá a jediná prvá dáma Spojených štátov amerických, ktorá bola zvolená do verejnej funkcie.

Minister zahraničných vecí USA

Po porážke Clintonovej v demokratických prezidentských primárkach v roku 2008 ju jej bývalý protikandidát a nastupujúci prezident nominoval za ministerku zahraničných vecí USA. Barack Obama . Clintonová počas svojej služby ministerky zahraničia navštívila viac krajín ako ktorýkoľvek z jej predchodcov a zasadzovala sa za arabská jar hnutia na Blízkom východe, vrátane vojenskej intervencie USA v Líbyi, hoci jej diplomatické úsilie bolo marené Útok v Benghází v roku 2012 čo malo za následok smrť amerických diplomatov a úradníkov v dôsledku bezpečnostných nedostatkov v areáli.

Online história

Hillary v roku 1984

5. marca 2007 YouTuber ParkRidge47 odovzdal video s názvom „Vote Different“. [16] Reklama spájala prvky z reklamy Apple Mac z roku 1984, ktorá bola prvýkrát odvysielaná počas tohoročného Superbowlu a Clintonovej ohlásenia jej kandidatúry. Reklama vyzývala voličov (alebo v prípade pôvodnej reklamy spotrebiteľov), aby si urobili vlastný názor a postavili sa proti konformite. Neskôr sa ukázalo, že reklamu vytvoril Phil de Vellis, ktorý pracoval pre spoločnosť Blue State Digital, ktorá ponúka technickú podporu niektorým prezidentským kandidátom. De Vellis opustil spoločnosť po tom, čo odhalil, že vytvoril reklamu, a v článku, ktorý zverejnil na The Huffington Post [17] vysvetlil:
'Špecifickým bodom reklamy bolo, že Obama predstavuje nový druh politiky a že 'konverzácia' senátorky Clintonovej je neúprimná. A základným bodom bolo, že stará politická mašinéria už nedrží všetku moc.'

Prezidentská kampaň v roku 2008

Clintonová oznámila, že bude kandidovať na prezidentku vo voľbách v roku 2008 20. januára 2007. [14] Počas jej kampane si reklamy, ktoré spustila, aj útoky na reklamy proti nej, získali na internete široké publikum. Oficiálne ukončila svoju kandidatúru 7. júna 2008, čím podporila kandidáta demokratov Barack Obama. [pätnásť]

The Sopranistky Spoof

19. júna 2007 nahral politický stratég Patrick Ruffini na svoj kanál YouTube reklamu Clintonovej kampane. [dvadsať] Reklama zobrazuje Clintonovú so svojím manželom Billom, ako sedia v jedálni a listujú hudbou v stolnom jukeboxe a pôsobí ako upútavka na odhalenie jej kampane, ktorou bola pieseň „You and I“ od Celine Dion. [dvadsaťjeden] Vo videu tiež hviezdy Sopránové herec Vince Curatola a napodobňuje záverečnú scénu predstavenia. K januáru 2014 má video viac ako 510 000 videní.Hudobné video „Hot for Hill“.

2. júla 2007 k nej komička a speváčka Taryn Southern nahrala hudobné video YouTube kanál [18] s názvom Hot For Hillary. Video zobrazuje, ako Southern spieva o svojom obdive a príťažlivosti voči Clintonovi, niekedy to vysvetľuje triede plnej detí. Video vzniklo ako akási odpoveď na podobné video podporujúce vtedajšieho senátora Obamu v podaní Obama Girl s názvom Mám zálusk na Obamu [19] . K januáru 2014 má video viac ako 2,2 milióna videní.Prezidentská kampaň v roku 2016

Oznámenie

Dňa 10. apríla 2015 zverejnil Republikánsky národný výbor 30-sekundové video s názvom „Stop Hillary“ so siluetou Clintonovej kráčajúcej k rečníckemu pultu, zatiaľ čo v pozadí hrajú hlasy kritizujúce jej minulé politické spory (zobrazené nižšie). v ten istý deň, Cibuľa [31] zverejnil satirický „profil kandidáta“ na Clintonovú.11. apríla V sobotu večer naživo odvysielal skeč parodujúci, ako Clintonová oznámi svoju kandidatúru na prezidentku (zobrazené nižšie vľavo). Nasledujúci deň Clintonová oznámila svoju kandidatúru na nomináciu Demokratickej strany v prezidentských voľbách v USA v roku 2016 vo videu YouTube s názvom „Začíname“, v ktorom vyjadruje svoju túžbu stať sa americkou „šampiónkou“ (zobrazené nižšie vpravo). Slogan jej kampane bol Som s ňou .Clintonová navyše na Twitteri zverejnila odkaz na svoju aktualizovanú webovú stránku, [32] s jej novým logom navrhnutým ako modré písmeno „H“ s červenou šípkou vyčnievajúcou z pravej strany (zobrazené nižšie, vľavo). zapnuté twitter , [27] [28] mnohí sa vysmievali novému logu, že pôsobí amatérsky (zobrazené nižšie, v strede, vpravo).


 New York City, Spojené štáty americké prezidentské voľby, 2016 modré červené písmo textu  NEMOCNICA Matt Dawson @SaintRPh Follow I know I've see the new Hillary logo somewhere before! hillaryclinton.com 3:13 PM- 12 Apr 2015 203 RETWEETS 120 FAVORITES わ ★ blue text number product font  The Punditry Follow upsar 宜 Tak ktorý šťastný žiak 3. ročníka vyhral súťaž Design the Hillary Clinton Cmpain Logo? pic.twitter.com/JlgthsKP8u 15:18-12.04.2015 254 RETWEETOV 157 OBĽÚBENÝCH Luke Skywalker Kylo Ren Sheev Palpatine Spojené štáty americké Anakin Skywalker textové písmo produktový rad

Tiež 12. apríla The Daily What [29] a ruch [30] zverejnené zhrnutia internet reakcie na vyhlásenie prezidentskej kandidatúry. v ten istý deň, Redditor Very_Creative pozval divákov na photoshop obrázok Clintona ukazujúceho na dav so širokými očami a otvorenými ústami na /r/photoshopbattles [3. 4] subreddit (zobrazený nižšie, vľavo). V priebehu 24 hodín príspevok nazbieral viac ako 4 200 hlasov (91 % hlasovalo za), 580 komentárov a mnoho variácií obrázka upravených vo photoshope (zobrazené nižšie v strede, vpravo).


 Biely dom Hillary Clintonová  Hillary Clintonová Spojené štáty americké  Spojené štáty americké

13. apríla Redditor ghostofpennwast zaslal /r/Libertarianovi video, na ktorom Clinton hovorí na podporu systému hodnotenia videohier s názvom „Hillary Clintonová hovorí na podporu cenzúry videohier“. [33] subreddit, kde sa dostal na titulnú stránku a získal viac ako 1 300 hlasov (89 % hlasovalo) a 200 komentárov za sedem hodín (uvedené nižšie).Demokratické primárky

Hillary kandidovala v rokoch 2015-2016 Demokratické prezidentské primárky proti Bernie Sanders , Martin O'Malley, Lincoln Chaffee a Jim Webb. Jej najsilnejšou konkurenciou bol senátor za Vermont Bernie Sanders, ktorý mal vďaka svojmu populistickému posolstvu silnú podporu mladých ľudí. Po tvrdej kampani Clintonová 7. júna 2016 vyhlásila víťazstvo.

Všeobecné voľby

Po víťazstve v demokratických primárkach začala Clintonová kampaň proti republikánskej kandidátke Donald Trump .

Debaty o prezidentských voľbách

Trump a Clintonová sa stretli celkovo tri prezidentské debaty na jeseň 2016. Prvá debata sa konala na Hofstra University 26. septembra a inšpirovala veľké množstvo memy . Druhá prezidentská debata sa konala v Missouri 9. októbra a tiež inšpirovala veľké množstvo mémov. V tretej prezidentskej diskusii sa neobjavilo toľko mémov ako v prvých dvoch, len s zlí muži a 'Nasty Woman' generujú veľa rozšírení.

Volebný deň

[poznámka: v súčasnosti sa skúma; obnovte článok pre aktualizácie v reálnom čase]

Online prítomnosť

Hillary Clinton sa pripojila k Twitteru 10. júna 2013 a za prvý deň získala viac ako 180 000. [13] Od januára 2014 jej účet [10] má viac ako 1,08 milióna sledovateľov, hoci ona sama sleduje iba deväť účtov vrátane svojho manžela a dcéry Chelsea.

povesť

Clintonová si medzi svojimi podporovateľmi získala povesť vzoru pre ašpirujúce političky a silnej osobnosti v napredovaní. práva žien . Je tiež všeobecne považovaná za prevažne favorizovanú potenciálnu kandidátku na kandidátku Demokratickej strany v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA v roku 2016. Okrem jej politického postavenia na národnej scéne bola Clintonová často zosobnená, karikovaná a parodovaná v spravodajských médiách a popkultúre, najmä ako stoická politička s pokerovou tvárou, ktorú stvárňuje Amy Poehler na V sobotu večer naživo počas demokratických prezidentských primárok v roku 2008.

E-mailová kontroverzia

V marci 2015 sa Clintonová dostala pod paľbu za používanie osobných e-mailových účtov umiestnených na súkromne spravovaných serveroch, namiesto oficiálnych e-mailových účtov udržiavaných na zabezpečených serveroch federálnej vlády, pri vykonávaní oficiálnych obchodov v mene Ministerstva zahraničných vecí USA počas svojho funkčného obdobia v r. Obamova administratíva.

Počiatočné objavenie

Dňa 15. marca 2013 bola prvýkrát potvrdená existencia súkromnej e-mailovej adresy Hillary Clintonovej hostenej na adrese clintonemail.com, keď rumunský hacker Marcel Lazar Lehel (známejší pod pseudonymom Guccifer ) zverejnila sériu e-mailovej korešpondencie medzi Sidneym Blumenthalom, bývalým vysokým poradcom Bieleho domu Billa Clintona počas jeho prezidentovania, a Hillary Clintonovou, vtedajšou ministerkou zahraničných vecí, ktorá obsahovala dôverné poznámky týkajúce sa zahraničných vecí a regionálnej bezpečnosti v Líbyi, vrátane útoky na americký konzulát v roku 2012 Benghází (zobrazené nižšie)


 DÔVERNÉ 2 dňa 12. septembra 2012 Pre: Hillary Od: Sid Re: Magariaf a útok na USA v Líbyi ZDROJ: Zdroje s priamym prístupom k Líbyjskej národnej prechodnej rade, ako aj k najvyšším úrovniam európskych vlád a západnej spravodajskej služby a bezpečnostné služby. 1. Počas popoludnia 11. septembra 2012 nový dočasný prezident Líbye Mohammed Yussef el Magariaf hovoril súkromne s vysokými poradcami vrátane členov Líbyjského moslimského bratstva, aby diskutovali o útokoch demonštrantov na misie USA v Tripolise a Benghází. Podľa citlivého zdroja bol el Magariaf útokmi otrasený a povolil veliteľom na mieste, aby bezpečnostné sily spustili paľbu nad hlavami davov v Spojených štátoch amerických 2012 Bengházský útok Hillary Clintonová e-mailová kontroverzia text písmo  snaha rozbiť davy útočiace na misie. Počas tohto stretnutia vysoký bezpečnostný dôstojník povedal el Magariaf, že útoky v ten deň boli inšpirované tým, čo mnohí oddaní Líbyjčania považovali za svätokrádežné internetové video o prorokovi Mohamedovi pôvodom z Ameriky. Líbyjské útoky boli tiež inšpirované a spojené s útokom na americkú misiu v Egypte v ten istý deň. Zároveň el Magariaf dôrazne poznamenal, že atmosféra, ktorá podporila tieto incidenty v Líbyi, je výsledkom širokej publicity o bezpečnostnej situácii v krajine v rokoch 2004 až 2010 a spolupráce, ktorá sa rozvinula medzi niekoľkými západnými spravodajskými službami. a režim bývalého diktátora Muammara al Kaddáfího. G 2. Tento zdroj dodal, že el Magariaf's advisors believe that this situation adds to the President's growing concern over the unpredictable effects that will follow United States of America 2012 Benghazi attack text font
FBI obnovenie osobných e-mailov Clintonovej

22. septembra začali hlavné mediálne zdroje hlásiť, že FBI úspešne obnovila 30 000 e-mailov, ktoré Hillary sama považovala za osobné, a ktoré vymazali skôr, ako si ich obsah mohli úradníci prečítať. Obnovené e-maily ešte neboli zverejnené a FBI neposkytla žiadne komentáre k tomu, čo obsahujú, hoci zdroje, ktoré hovorili pod podmienkou anonymity, by povedali, že e-maily sa triedia na „súvisiace s prácou“ a „v skutočnosti osobné“. kategórie, z toho vyvodzovala, že Clintonová vymazala e-maily, ktoré neboli výlučne osobnej povahy, ako tvrdila.

Koniec vyšetrovania

Riaditeľ FBI James Comey usporiadal 5. júla 2016 tlačovú konferenciu, na ktorej oznámil, že na Clintonovom serveri sa našlo 110 utajovaných e-mailov. Uviedol, že bola 'mimoriadne neopatrná' pri zaobchádzaní s tajnými informáciami. Comey neskôr odporučil generálnej prokurátorke Lorette Lynchovej, aby nevzniesla obvinenia. 6. júna 2016 Loretta Lynch oznámila, že proti Clintonovej nebudú vznesené žiadne obvinenia. Niektorí to považovali za to, že Clintonová vyzerá „nad zákonom“.

Únik e-mailu Demokratického národného výboru

Dňa 22. júla 2016 Wikileaks zverejnil zbierku takmer 20 000 e-mailov, ktoré si vymenili kľúčoví zamestnanci Demokratického národného výboru (DNC), riadiaceho orgánu Demokratickej strany Spojených štátov amerických, ako aj neoficiálnu korešpondenciu s predstaviteľmi tlače. , medzi januárom 2015 a májom 2016. Uniknuté e-maily podrobne popisujú, ako sa niekoľko predstaviteľov v rámci DNC, ktorá by mala zostať neutrálna počas primárneho volebného procesu, pokúsilo sabotovať prezidentskú kampaň Bernieho Sandersa, aby zabezpečili víťazstvo Hillary Clintonovej v primárkach. . V dôsledku úniku informácií oznámila predsedníčka DNC Debbie Wasserman Schultz svoju rezignáciu z funkcie. K 25. júlu zostáva zdroj úniku neznámy a Demokratická strana zatiaľ neposkytla oficiálnu odpoveď týkajúcu sa škandálu.

Tanec v Južnej Afrike

Na výlete do Južnej Afriky v auguste 2012 Clinton tancoval na večeri v Malawi. [7] Video z tanca, v ktorom Clinton trochu brúsil, bolo odovzdané na kanál CNN na Youtube. [8] dňa 8. augusta. Od januára 2014 má viac ako 95 000 zobrazení. Video bolo rozdelené do GIF v a Buzzfeed [9] článok publikovaný v ten istý deň s názvom „Sprievodca animovanými obrázkami GIF k rozkošným tanečným pohybom Hillary Clintonovej“.Meryl Streep / Clinton Selfie

1. decembra 2012 sa Clintonová zúčastnila na večeri na ministerstve zahraničných vecí v rámci Kennedy Center Honors vo Washingtone, D.C. [jedenásť] Po večeri ju a herečku Meryl Streep odfotili, ako fotia selfie spolu na Streepovej iPhone . Fotografie boli zverejnené na webe a Streep nakoniec fotografiu sprístupnila na zakúpenie na Shuttertothink.org, charitatívnej organizácii, ktorá umožňuje celebritám predávať svoje fotografie a výťažok posiela charitatívnym organizáciám, ktoré podporujú vzdelávanie dievčat. [12]


 Hillary Clinton Meryl Streep žena v Spojených štátoch amerických fotografuje seniorku

Texty od Hillary

Texty od Hillary je blog s jednou témou, ktorý obsahuje sériu vertikálnych, viacpanelových obrázkových makier založených na fotografii Clintona [1] sedí na palube vojenského lietadla so slnečnými okuliarmi a číta si zo svojho smartfónu. Snímku Clintonovej urobil fotograf agentúry Reuters Kevin Lamarque, keď čakala na odlet na palube vojenského lietadla C-17 Globemaster III. [dva] let z Malty do Tripolisu v Líbyi 18. októbra 2011. Fotografia sa následne objavila na spravodajskej stránke [3] dňa 20. októbra 2011. The Tumblr blog Texts From Hillary vytvoril priatelia Adam Smith [4] a Stacy Lambe [5] ktorí obaja pracujú v oblasti vzťahov s verejnosťou vo Washingtone, D.C. 4. apríla 2012 bol prvý obrázok uverejnený na Tumblr [6] , s Clintonovou fotografiou spárovanou s jedným z Obamových textových správ (zobrazené nižšie). Počas prvých 48 hodín od zverejnenia dostal obrázok 9 094 poznámok.


 ZMENIŤ ZMENU, V KTORÚ MÔŽEME VERIŤ. Ahoj Hil, čo robíš? Beh po svete. Barack Obama Bill Clinton Donald Trump Hillary Clintonová Spojené štáty americké

Obálka časopisu New York Times

Obálka časopisu New York Times od Hilary Clintonovej tiež známy ako „Planet Hillary“ označuje obálku časopisu so zloženým obrázkom tváre Hillary Rodham Clintonovej prekrytým na povrchu planéty. 23. januára 2014 redaktor New York Times Magazine David Joachim tweetoval obálku jeho nadchádzajúceho vydania z 26. januára, na ktorej je tvár Hillary Clintonovej na povrchu planéty vo vesmíre. V ten istý deň, 23. januára 2014, niekoľko ďalších používateľov Twitteru začalo uverejňovať obrázky upravené vo photoshope s výrezmi Clintonovej planéty upravenými do iných základných obrázkov rôznych kontextov.


 Návrat 199 The Legend of Zelda: Majora's Mask The Legend of Zelda: Ocarina of Time The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D The Legend of Zelda: A Link to the Past Link face head organism phenomenon  Christina Hendricks Joan Holloway Mad Men vlasy obočie ľudské vlasy farba účes brada blond vrstvené vlasy nos pery čelo dlhé vlasy červené vlasy líca hnedé vlasy  Spojené štáty americké Hillary Clintonová modrá tvár hlava obloha vodný fenomén  David E. Kendall Hillary Clinton Hillary Clintonová emailová kontroverzia Spojené štáty americké  Fenomén srsti cicavcov v sklade IKEA North York Warehouse  Stan Honda šiltovka hlava pokrývka hlavy čelo tvár

#HillarysLosers

Vo večerných strednodobých voľbách v USA 4. novembra 2014, keď bolo evidentne jasné, že Republikánska strana prevzala väčšinu v Kongrese USA, americký senátor Kentucky Rand Paul [26] tweetoval čiernobielu fotografiu Clintonovej pózujúcej na zhromaždení s Alison Lundergan Grimes, úradujúcou ministerkou zahraničných vecí Kentucky a vyzývateľkou demokratov za Senát USA v Kentucky proti Mitchovi McConnellovi, s titulkom mriežka #HillarysLosers. [22]


 Zavolajte #HILLARY'S LOSERS Senator Rand Paul @SenRandPaul Follow You didnt think it could get worse than your book tour? It did. Courtesy of the U.S. voters: facebook.com/media/set/?set. 12:55 AM- 5 Nov 2014 1,170 RETWEETS 956 FAVORITES Hillary Clinton advertising poster

Tweet sa tiež prepojil s fotoalbumom ďalších obrázkov na stránke Senator Paul's Facebook stránku [23] , ktoré zobrazujú Hillary Clintonovú s ďalšími demokratickými kandidátmi, ktorí nedokázali vyhrať v strednodobých voľbách. CBS [24] a NewsBusters [25] pokrýval príbeh.


 #HILLARY'S LOSERS #HILLARY'S LOSERS RTH #HILLARY'S LOSERS #HILLARY'S LOSERS #HILLARYS LOSERS #HILLARYS LOSERS Hillary Clinton Donald Trump Democratic Party presidential candidates, 2016 television program

Bernie alebo Hillary?

V Demokratických primárkach v roku 2016 séria fotografií zobrazovala Clintona a Bernieho Sandersa s citátmi o apolitických témach. Tie boli navrhnuté tak, aby ukázali Hillary ako menej informovanú ako Sanders.

Počiatočná séria 12 plagátov bola pôvodne zverejnená online používateľom ObviousPlant na oboch Tumblr [1] a reddit/Imgur dňa 28. januára 2016 s pridaným titulkom: „Odišli v uliciach Los Angeles.“ Pôvodný príspevok na reddite v subreddit /r/pics získal 550 bodov (97 % hlasovalo za) a príspevok na Tumblr dostal k 2. februáru 2016 viac ako 38 000 poznámok.


 Bernie alebo Hillary? IsseWolves Buďte informovaní. Porovnajte ich v otázkach, na ktorých záleží."Wolves are totally lame and not cool at all." "Wolves are badass!" Bernie Sanders Hillary Clinton  Bernie alebo Hillary? Byť informovaný. Porovnajte ich v otázkach, na ktorých záleží. Vydanie Sleeping chugging vodka Red Bull] CHORÝ SPÁNOK, KEĎ I'M DEAD!" [plugging self into wall outlet "Robots do not need to sleep." obvious plant Hillary Clinton Bernie Sanders text

'Kôš poľutovaniahodných' Gaffe

8. septembra 2016 mala Clintonová rozhovor pre izraelskú televíziu, kde povedala, že Trumpovi priaznivci sú v „dvoch veľkých košoch“, z ktorých jeden obsahuje „poľutovaniahodných“, ktorí pozostávajú z „rasistov“ a „nenávistníkov“ (uvedených nižšie vľavo ). Nasledujúci večer Clintonová urobila podobné vyhlásenie, keď hovorila na súkromnej zbierke, kde povedala, že „polovicu Trumpových priaznivcov môžete vložiť do toho, čo nazývam ‚koša poľutovaniahodných‘“ (uvedené nižšie vpravo).Medzitým sa na Twitteri začal objavovať hashtag #BasketOfDeplorables, kde mnohí kritici Clintonovej odsúdili jej výroky týkajúce sa Trumpových podporovateľov (uvedené nižšie).


 Frank Luntz @FrankLuntz y Follow Útok na súpera je zdravý rozum. Útok na voličov je samovražda kampane. #BasketOfDeplorables nbcnews.to/2ceXd0P 11:45 10. septembra 2016 Hillary Clintonová: Polovica Trumpových podporovateľov Belo.. Hillary Clintonová povedala, že polovica Trumpa's supporters were "desperate for change" but the other half belonged in a "basket of deplorables." nbcnews.com STRONGER TOGETRER わ 3,394 4,010 United States of America text software product media  Bacat of TRUM Il TE UNITED Poľutovaniahodná Elizabeth @MissLizzyNJ Nasledujte vľavo. # Vpravo: Američania doslova a do písmena. 4:29 – 10. september 2016 BasketOfDeplorables 849 955 Donald Trump Donald Trump Jr. Hillary Clintonová Spojené štáty americké – text ľudského správania

Tiež 10. septembra, Redditor ToTheRescues predložil fotografiu upravenú vo photoshope Žaba Pepe v košíku spolu s popisom „Na ceste do Bieleho domu v mojom / #BasketOfDeplorables“ na adresu /r/The_Donald (zobrazené nižšie).


 Na ceste do Bieleho domu v košíku #BasketOfDeplorables

#HackingHillary

Počas zhromaždenia v Clevelande v štáte Ohio, ktoré sa konalo 5. septembra 2016, Clintonová začala opakovane kašľať pri prejave, počas ktorého žartovala „Vždy, keď myslím na Trumpa, dostanem alergiu“ (zobrazené nižšie vľavo). Neskôr v ten deň spravodajská stanica Fox 10 Phoenix zverejnila zábery Clintonovej, ktorá mala podobný záchvat kašľa počas rozhovoru v lietadle (zobrazené nižšie vpravo).To viedlo k fámam od Trumpových priaznivcov, že Hillary je fyzicky nespôsobilá zastávať prezidentskú funkciu, šírili sa pod hashtagom #HackingHillary.

Konšpiračná teória dvojitého tela

11. septembra 2016 sa Clinton zúčastnila spomienkovej slávnosti na počesť tých, ktorí zahynuli v Útoky z 11. septembra 2001 , odkiaľ náhle odišla s tvrdením, že sa cíti „prehriata“. Keď čakala na svoje vozidlo, Clintonová vyzerala, akoby sa chystala skolabovať, kým jej pomocníci pomohli nastúpiť do dodávky (zobrazené nižšie vľavo). Po incidente Clintonová navštívila byt svojej dcéry Chelsea na Manhattane, kde sa objavila o niekoľko hodín neskôr a bola natočená reportérmi (zobrazené nižšie vpravo).V ten deň začali niektorí konšpirační teoretici na sociálnych sieťach špekulovať, že po incidente sa za prezidentského kandidáta vydáva dvojník spolu s hashtagom #HillarysBodyDouble [40] (zobrazené nižšie). Okrem toho mnohí tvrdili, že imitátorka Hillary Clintonovej Teresa Barnwellová vykonával dvojitú úlohu tela. V najbližších dňoch niekoľko spravodajských webov uverejnilo články o online konšpiračnej teórii, vrátane Snopes , [35] New York Post, [36] USA Today, [37] Daily Mail [38] a inkvizitor. [39]


 PO PRED Spojenými štátmi americkými Hillary Clinton spolu silnejší Čo sa stalo vlasy brada ľudské vlasy farba nosa účes blond hlava čelo  , VŽDY TRUMP! 2016 @Always_Trump な 와 Sledujte TRROMP Hillary's INDEX finger is longer than her RING finger. This ISNT Hillary. #HillarysBodyDouble #HillarysHealth Twitter Hillary Clinton Donald Trump presentation  Sledujte'Clinton Cash @BeSafe2017 な 요. Follow BREAKING! SOURCES TELLING ME THATA BODY-DOUBLE WAS USED WHEN HILLARY "LEFT" CHELSEAS APART twitter.com/f8cktwi3779547. Barack Obama National September 11 Memorial & Museum Hillary Clinton New York City WABC-TV chin forehead

#HillaryFly

#HillaryFly je prezývka muchy domácej, ktorá pristála na tvári demokratickej prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej počas druhej prezidentskej debaty v roku 2016 na Washingtonskej univerzite v St. Louis, Missouri 9. októbra 2016. Krátko po jej vystúpení na obrazovke veľa divákov na sociálnych sieťach sa na muchu zafixovalo, čo vyvolalo sériu satirických vtipov týkajúcich sa muchy a oboch kandidátov.

Duet Clinton-Trump

Duet Clinton/Trump odkazuje na sériu vtipov o obrázkoch urobených na druhej prezidentskej volebnej diskusii v Spojených štátoch v roku 2016 s demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou a kandidátom za republikánov Donaldom Trumpom, vďaka ktorým kandidáti vyzerajú, akoby spievali duet v karaoke.

Externé referencie

[1] Wikipedia – Hillary Rodham Clintonová

[dva] Boeing – C-17 Globemaster III

[3] Reuters – Dostaneme pri tomto lete občerstvenie alebo čo?

[4] Twitter – @asmith83

[5] Tumblr – Som s Kanyem

[6] Tumblr – Texty od Hillary

[7] The Huffington Post – Tanec Hillary Clintonovej v Južnej Afrike zachytený kamerou

[8] YouTube - Hillary Clinton tancuje v Pretórii v Južnej Afrike

[9] Buzzfeed – Animovaný GIF sprievodca rozkošnými tanečnými pohybmi Hillary Clintonovej

[10] Twitter – Hillary Clintonová

[jedenásť] Jezábel- Clinton/Streep 2016

[12] Jezábel- Meryl Streep premenila selfie na niečo úžasné

[13] Sociálne médiá dnes- Lekcie sociálnych médií od @HillaryClinton

[14] The Washington Post - Hillary Clintonová otvára prezidentskú kandidatúru

[pätnásť] The New York Times - Clintonová ukončila kampaň jasnou výzvou na zvolenie Obamu

[16] YouTube- Hlasujte inak

[17] Huffington Post - Urobil som reklamu „Hlasujte inak“.

[18] YouTube- Horúce pre Hillary

[19] YouTube- Zamiluj sa do Obamu

[dvadsať] YouTube- Bill a Hillary soprán?

[dvadsaťjeden] Fox News- Hillary Clintonová si vybrala skladbu kampane, v ktorej dúfa, že je príjemná pre „Ty a ja“

[22] Topsy – Tweety za deň pre #HillarysLosers

[23] Facebook - Fotoalbum Randa Paula / #HillarysLosers

[24] CBS DC – Senátor Rand Paul zosmiešňuje „Hillary's Losers“ na Facebooku

[25] Newsbusters – Iba NBC si všimne Midterm Meme Randa Paula #HillarysLosers

[26] Twitter – Tweet Randa Paula

[27] Twitter – @SaintRPh

[28] Twitter – @massfubar

[29] The Daily What (cez Wayback Machine) – Politika dňa

[30] Ruch – Mémy Hillary Clintonovej očividne prevzali moc

[31] Cibuľa - Profil kandidáta – Hillary Clintonová

[32] Hillary Clintonová- Hillary pre Ameriku

[33] Reddit – Hillary Clintonová na podporu videohry

[3. 4] Reddit – PsBattle Hillary Clintonová ukazuje so šialeným výrazom v očiach

[35] Snopes – Clinton Body Double Count

[36] New York Post – Toto je dvojitá konšpiračná teória tela Hillary Clintonovej

[37] USA Today - Internet si myslí, že Hillary Clinton má telo dvojníka

[38] Daily Mail – Má Hillary BODY DOUBLE?

[39] Inquisitr- Dvojnásobok tela Hillary Clintonovej

[40] Twitter – #HillarysBodyDouble