Meme Little Dark Age

Little Dark Age je skladba od americkej skupiny MGMT, ktorá neskôr koncom roka 2020 vzrástla na popularite po tom, čo bola vzorkovaná v sérii videí TikTok.

Čítajte Viac

Meme „Mia Khalifa“ od iLOVEFRiDAY

„Mia Khalifa“ od iLOVEFRiDAY je americká Trap/ Mumble Rap pieseň z roku 2018 od rapperov SmokeHijabi a Xeno Carr. Od vydania piesne vo februári 2018 z nej vzniklo nespočetné množstvo paródií a poct.

Čítajte Viac

'Ale moja nádej nikdy nezomrie' / Holdin' On Meme

Holdin’ On, tiež známa ako My Hope Will Never Die, je elektronická tanečná pieseň v podaní britskej skupiny elektronickej hudby I SEE MONSTAS. Pieseň je najlepšie známa tým, že sa objavuje v rôznych videách na YouTube ako vyvrcholenie v paródiách zostrihov, často po tom, čo hlavná postava predstierala smrť, alebo len ako zovšeobecnená skladba, kde sa skladba chystá zhodiť basy.

Čítajte Viac

Vzdaj sa mi Meme

Surrender To Me alebo Dad Song je predtým nevydaná funková pieseň zo 70. rokov od Curlyho Smitha, ktorú objavil jeho syn TikToker Zach Montana v januári 2022 po tom, čo jeho otec nechal CD, ktoré ho obsahovalo, v autorádiu. Pieseň získala chválu od TikTokers a bola oficiálne vydaná prostredníctvom FireCityFunk vo februári. Pieseň si získala pozornosť aj hudobného supervízora Marvelu po tom, čo mu bola hromadne poslaná. Údajne sa uvažuje o jeho použití v pripravovanom filme Marvel.

Čítajte Viac

Meme „Sorry“ od Justina Biebera

„Sorry“ je americká popová pieseň z roku 2015 od speváka a popovej hviezdy Justina Biebera. Od vydania piesne v októbri 2015 z nej vzniklo nespočetné množstvo paródií a poct.

Čítajte Viac

Meme piesní Mine

„The Mine Song“ je pieseň spievaná postavou Stingyho v islandskej detskej televíznej show LazyTown, ktorá bola vysielaná na Nickelodeone. Pieseň online inšpirovala spontánny nárast paródií, mashupov a remixov nahradzujúcich slová prostredníctvom Soundcloud a YouTube.

Čítajte Viac

Meme „Down Under“ pre mužov v práci

„Down Under“ je pieseň nahraná austrálskou rockovou skupinou Men at Work. Najznámejšia verzia potom vyšla na Columbii v roku 1981 ako tretí singel z ich debutového albumu Business as Usual (1981). Úvod piesne a príležitostne aj hudobné video boli použité na komický efekt pri úpravách videa.

Čítajte Viac

Život by mohol byť sen / Sh-Boom Meme

Sh-Boom, často známy ako Life Could Be A Dream, odkazuje na doo-wop skladbu z roku 1954 od The Chords a jej cover vydaný v tom istom roku od The Crew Cuts. Obe verzie piesne sa v priebehu rokov 2010 a 2020 široko používali v memoch, najmä pri úpravách videa. Často sa spája so zábermi opíc a používa sa ako všeobecná hudba na pozadí pri úpravách videa.

Čítajte Viac

Pán Sandman (Song) Meme

'Mr. Sandman' je pieseň z roku 1954 od The Chordettes. Pieseň, ktorá bola nahraná mnohokrát, bola použitá v mnohých filmoch a televíznych reláciách a zároveň sa stala memom, ktorý sa zameriava na úvodné vokálne vzory piesne „bum bum bum“.

Čítajte Viac

'Stressed Out' od Twenty One Pilots Meme

Stressed Out je skladba od Twenty One Pilots. Je to druhá skladba na ich štvrtom štúdiovom albume Blurryface. „Stressed Out“ je najznámejšia skladba od interpreta

Čítajte Viac