*Record Scratch* *Freeze Frame* / Áno, to som meme

  > zaznamenať škrabanec
> zmrazenie rámu

O

*Zaznamenajte poškriabanie* *Zamrznutie rámu* sa vzťahuje na filmové klišé, v ktorom je postava predstavená zvukom poškriabania vinylovej platne, po ktorom nasleduje zmrazenie snímky, po ktorom zvyčajne nasleduje rozprávanie postavy vysvetľujúce, ako sa dostala do svojej súčasnej situácie.

Niektoré textové príspevky a videá spojené s klišé obsahujú frázu „Áno, to som ja. Pravdepodobne sa pýtate, ako som sa dostal do tejto situácie...“

Niekedy je to jednoducho fotografia so sprievodným popisom „Áno, to som ja atď...“. Formát sa používa aj v 4kanál príbehy zeleného textu .

Paródia videá obsahujú zmrazenú snímku videa predtým, ako sa niečo významné stane (vo veľmi podobnom štýle ako Pokračovanie nabudúce meme ) so zvukovým klipom, ktorý hovorí „Áno, to som ja atď...“ doplnený o strih piesne Baba O'Rileyová , od The Who, po ktorom nasleduje zostrih predchádzajúcich udalostí.

Pôvod

Tróp *Record Scratch* *Freeze Frame* možno nájsť v mnohých filmoch a je všeobecne známym klišé.

Dňa 19. decembra 2010 „ Robotické kura : Hviezdne vojny Epizóda III' bola odvysielaná, pričom úvodná skica mala prvý známy prípad Record Scratch Nehybná scéna ktorú sprevádzala pieseň The Who „Baba O'Riley“. V náčrte je cisár Palpatine uvrhnutý Darth Vaderom do reaktora hviezdy smrti a keď padá, film sa zastaví a on si spomína na svoju minulosť (viď dole, vľavo). To spolu s úvodnou scénou „Premium Rush“ (2012) neskôr spopularizovalo použitie piesne v memoch (viď nižšie vpravo).Prvý online výskyt je s najväčšou pravdepodobnosťou 4chan okolo roku 2015: 13. júna 2015 /tv/ [1] Používateľ (televíznej a filmovej) tabule uverejnil úvodnú sekvenciu falošného filmu, v ktorej sa záznam poškriabe, rám zamrzne a postava začne diskutovať o tom, ako sa sem „dostali“ (zobrazené nižšie).


  4chan post zosmiešňuje záznam poškriabaniu freeze frame filmovej sekvencie

Dňa 19. januára 2016 Twitter užívateľ @cbanks420lol zverejnil obrázok ukrižovaného Ježiš Kristus s titulkom „Áno, to som ja...“ (zobrazené nižšie). V nasledujúcom týždni uverejnili podobné tweety ďalší používatelia Twitteru. Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou oddelené od odkazovaných 4kanálových vlákien.


  Tweet od používateľa Teen Machine @cbanks420lol zverejňuje rekordný meme o Ježišovi na kríži.

Dňa 13. novembra 2016 používateľ Twitteru @freezeframebot zverejnil prvé použitie výrazu „Áno, to som ja“. Zvukový efekt Baba O'Riley (zobrazený nižšie). Samotný používateľ tvrdí, že vytvoril pôvodný zvuk .wav použitý v memoch. Zvukový efekt sa čoskoro rozšíril na ďalšie platformy, vrátane YouTube a Vine .

Dnes už neexistujúci kanál Mumkey Jones natočil video niekedy v roku 2018 s názvom „Munkey Jones zastaví streľbu v škole“ s frázou „Áno, to som ja atď. vystupujúci niekoľkokrát od rôznych postáv, s rôznymi vysvetleniami, ako sa dostali do situácie, aj pomocou piesne. Toto je pôvod samostatného zvukového klipu, ktorý sa používal aj v mémoch. (Opätovné odovzdanie je zobrazené nižšie)Šírenie

The YouTube Kanál Robthebig zverejnil okolo novembra 2016 niekoľko videí so scénami z rôznych filmov s názvom „Áno, to som ja. Pravdepodobne sa pýtate...“ ako súčasť názvu. (Táto fráza však v skutočnom videu nie je počuť) Video obsahuje citáty zodpovedajúcich filmových postáv v rôznych scénach z filmov, všetky sprevádzané „Baba O'Riley“. (príklad nižšie)Dňa 10. novembra 2016 zvolený prezident Donald Trump navštívil Oválnu pracovňu, aby sa s ňou porozprával Barack Obama o zahraničnej a domácej politike. Po stretnutí sa stretli s novinármi na krátkej konferencii a príležitosť na fotenie . Na jednej fotografii sa unavene vyzerajúci Obama pozerá do kamery, zatiaľ čo si podáva ruku s Trumpom (zobrazené nižšie vľavo). V ten deň používateľ Twitteru @lifeincartoon [7] zverejnil fotografiu spolu s popisom „*Record scratch* *Freeze frame*“ (zobrazený nižšie vpravo). Za 72 hodín tweet nazbieral viac ako 300 000 označení páči sa mi a 171 400 retweetov.


  Slávna fotografia stretnutia Obamu a Trumpa a podanie ruky v Bielom dome   meme vyrobené z fotografie Obamu Trumpa do rekordného vtipu o zmrazenom obrázku

Rôzne príkladyExterné referencie

[1] 4plebs – Niť

[dva] Twitter - Výsledky vyhľadávania

[3] Ostré fóra – Zaznamenajte snímku Scratch Freeze Frame cez webový archív

[4] b4k - archivovaný príspevok

[5] Ostré fóra – Zmrazenie snímky/záznamu Scratch všeobecne

[6] Imgur – Používanie mémov na skrytie bolesti

[7] Twitter – @lifeinacartoon

[8] Reddit – Zaznamenajte memy zmrazenia poškriabania nahor a nahor