Cestovanie v čase: Je vynájdené / Meme mužov so strojom času

Cestovanie v čase: Gets Invented a Men With a Time Machine odkazujú na sériu mémov Dievčatá vs. Chlapci, ktoré vtipne porovnávajú imaginárne scenáre, v ktorých ženy a muži získajú prístup k stroju času. Vtipy bežne využívajú formáty meme Soyjaks vs. Chads a Running Arnold Schwarzenegger.

Čítajte Viac

Všetky ženy sú Queens Meme

All Women Are Queens odkazuje na snehový klon populárny na Tumblr, v ktorom dvaja ľudia, zvyčajne postavy z popkultúry, vedú konverzáciu, v ktorej jedna osoba hovorí variáciu „Ak dýcha, ona húf“, na čo druhá odpovedá: Všetky ženy sú kráľovné!' Meme sa šírilo popri vzostupe memov Respect Women.

Čítajte Viac

Povedzme, hypoteticky meme

Povedzme, že hypoteticky odkazuje na sériu parodických memov snežných klonov, ktoré si predstavujú konzervatívneho odborníka Bena Shapira, ktorý hovorí o rôznych témach prezentovaním určitej hypotetickej situácie. Mémy zvyčajne začínajú frázou „povedzme, hypoteticky“ a zahŕňajú frázy, ktoré Shapiro často používa vo svojich argumentoch, ako napríklad „kvôli argumentu“, „v skutočnosti“ atď.

Čítajte Viac

Strýko Ben Čo sa stalo? Meme

Strýko Ben Čo sa stalo? odkazuje na sériu mémov založených na scéne smrti strýka Bena v superhrdinskom filme Spider-Man z roku 2002. Dvojpanelový formát rekapitulácie používa dialógy písané fanúšikmi ako frázovú šablónu, ktorá sa vo filme pôvodne nevyskytuje, pričom Peter Parker (Tobey Maguire) sa pýta svojho strýka na to, čo sa stalo, a strýko Ben opisuje, čo ho smrteľne zranilo.

Čítajte Viac

I Love Your Accent, Say It Again Meme

I Love Your Accent, Say It Again je citát z Dexter's Laboratory, v ktorom sa hlavný hrdina náhodou prinúti povedať „Omelette du Fromage“ iba s francúzskym prízvukom. Dievčenská postava hovorí „Milujem tvoj prízvuk, povedz to znova“, na čo odpovie „Omelette du Fromage“. V roku 2018 začali používatelia Black Twitter parodovať tento moment zmenou Dexterovej línie na rôzne čierne slangy.

Čítajte Viac

Na veľa otázok už odpovedalo tričko Meme

Tričko už odpovedalo na veľa otázok odkazuje na snežný klon populárny na Twitteri, ktorý spustil komik Mike Ginn s formátom „Moja košeľa 'X' má ľudí, ktorí kladú veľa otázok, už zodpovedaných mojou košeľou. 'X' je zvyčajne odmietnutie podozrivej aktivity, ako napríklad 'Nezapojený do obchodovania s ľuďmi.'

Čítajte Viac

Oh, miluješ X? Pomenujte každý Y Meme

Oh, miluješ kapelu? Vymenujte tri ich albumy, známe aj pod frázovou predlohou Oh You Like X? Name Every Y, is sú sériou snowclone mémov, ktoré parodujú gatekeeping a hudobný elitár, často spájaný s hipstermi. V máji 2017 získalo prvé uznanie meme pomocou tweetov „Oh, miluješ svoju mamu“, v októbri 2019 si formát snowclone opäť získal popularitu na Twitteri.

Čítajte Viac

Meme Strongest Man vs. Weakest Man

Najsilnejší muž vs. Najslabší muž označuje sériu mémov, ktoré zobrazujú veľmi robustných alebo veľmi slabých mužov a používajú sa ako ironická chvála alebo urážka voči krajine alebo skupine. Tento formát je úzko spojený s balkánskymi memes a získal popularitu v auguste a septembri 2020.

Čítajte Viac

Toto je taký smutný meme

„Toto je tak smutné“ odkazuje na príspevky vytvorené ako paródia na príspevky ako 5ever, v ktorých scéna dialógu dramaticky vyústi do samovraždy postavy skôr, ako druhá postava stihne dokončiť svoj rozsudok. Tieto príspevky sa na Reddite začali šíriť začiatkom roka 2018. Na konci príspevkov by riadok textu znel: „To je také smutné! Môžeme dosiahnuť (X) hodnotení Páči sa mi? Tento formát bol zachytený v mnohých Deep Fried Memes a shitpostoch.

Čítajte Viac

This Is So Sad Alexa Play Despacito Meme

This Is So Sad Alexa Play Despacito je fráza a frázová šablóna falošnej konverzácie medzi používateľom a ich digitálnym asistentom Alexa. Na internete ľudia nahrádzajú skladbu „Despacito“ inými skladbami pre humorný efekt.

Čítajte Viac