To je to, čo povedala Meme

  To's What She Said

O

'To povedala' je výraz používaný v reakcii na výroky, ktoré môžu znieť sexuálne, keď sú vytrhnuté z kontextu. zapnuté internetu , vtip sa často používa v obrázkové makrá , webový komiks a virálne videá .

Pôvod

Túto frázu prvýkrát spopularizoval kanadský komik Mike Myers v trhovej komédii z roku 1992 Waynov svet [1] . Vo filme Wayne používa túto frázu ako odpoveď na svojho parťáka Gartha pri natáčaní lokálnej televíznej relácie vo svojom suteréne.Garth: 'Ahoj, už si skončil? Pretože ma unavuje držať toto.'
Wayne: 'To je to, čo povedala.'

Prekurzor

Výraz „Povedala herečka biskupovi“ bol použitý ako hrubý dvojaký pojem v takmer rovnakom kontexte ako „To je to, čo povedala.“ Podľa Wikipedia [5] , fráza mohla byť britského pôvodu a siahala až do edwardiánskych čias na začiatku 20. storočia.

Šírenie

Slangový slovník [dva] má veľa záznamov pre frázu „to je to, čo povedala“, pričom najskoršie boli vytvorené používateľom Bug 26. augusta 2003:


Odpoveď, ktorú môžete povedať takmer po čomkoľvek, aby ste to zmenili na sexuálnu narážku.
Ťažko sa to vysvetľuje písomne, skúste to, keď sa budete motať okolo svojich priateľov.

23. októbra 2006 vyšiel webový komiks Xkcd zverejnil komiks s názvom „To je to, čo povedala“ [7] , ktorá predstavovala panáčika, ktorý používa frázu ako odpoveď na gramaticky nejednoznačnú vetu (zobrazenú nižšie).


  MY HO8BY: POUŽÍVAJTE TO, ČO POVEDALA, IBA V NAJGRAMATICKY NEJMIGGVÓZNYCH 5-ITUÁCIÁCH. POCHYBUJE, ŽE MOHLA'VE DONE WHAT THEY CLAIMED SHE DID. THATS WHAT SHE SAID text white black font black and white line

13. júna 2008 vydal Xkcd ďalší komiks s názvom „Ako sa to stalo“ [6] , v ktorom panáčik používa frázu ako odpoveď na zjavne sexuálny príbeh.


  POTOM POLOŽÍ RUKU PRED MUNE, TO MŇA BRÚSE, NAKLIE SA A ČO ŠEPKÁ PO DNEŠNEJ NOCI, PÔJDEME ŽIŤ SVOJU LÁSKU, NEĽUTUJEME. ALE CHCEM TOTO, CHCEM ŤA, JEDEN NAPOSLEDY. ÁNO ÁNO, HOVORÍ SA! text biely čierny písmo čiernobiely kreslený riadok monochromatický dizajn kaligrafia číslo produkt

16. marca 2009 bola na iTunes vydaná aplikácia „This's What She Said“. [9] obchod, ktorý poskytoval tlačidlo, ktoré by prehralo zvukovú nahrávku niekoho, kto vyslovil túto frázu. 6. apríla sa blog s jednou témou TWSSpríbehy [4] bola spustená, ktorá poskytla platformu podobnú platforme FML stránka, kde ľudia zdieľajú anekdoty o fráze používanej v konverzácii. Dňa 31. januára 2010 Funny Or Die zverejnila mockumentárne video o pôvode „to je to, čo povedala“, v hlavnej úlohe s Megan Mullally a Tomom Lennonom.7. októbra 2011 bola v databáze vytvorená stránka „To je to, čo povedala“ TV Tropes [3] , ktorá uvádzala akciovú frázu ako subtrop „Nudge“ [3] , zariadenie používané na označenie, že bola dodaná dvojitá koncovka. 1. apríla 2012 sa na technickom blogu Gizmodo [jedenásť] uverejnil príspevok s názvom „To je to, čo povedala“ Účtenka je zábavnejšia ako všetky hlúpe aprílové blázni, ktorý obsahoval fotografiu účtenky z reštaurácie rýchleho občerstvenia, ktorá obsahovala frázu za položkou „extra mokré“. Od 27. júla 2012 boli vtipy „To je to, čo povedala“ [10] Facebook stránka nazhromaždila viac ako 459 000 hodnotení Páči sa mi.


  -Zákazník 1 1 10 WINGS HORÚCI RANCH EXTRA CHRUPÁ EXTRA MOKRÉ TOTO HOVORILA 1 KOŠÍK ZELENÝCH RAJAČIN text

Kancelária

'To je to, čo povedala' bola vybraná ako heslová fráza pre sociálne nešikovného regionálneho manažéra Michaela Scotta pre americkú verziu Kancelária , ktorý sa prvýkrát odvysielal v marci 2005. Michael Scott je známy tým, že sa často správa spôsobom, ktorý ostatní považujú za nevhodný, ignorantský a zastaralý.


<

Pozoruhodné príklady


  HOVORÍ"THATS WHAT SHE SAID WHEN YOUR MOM IS IN THE SAME ROOM SCUMBAGSTEVE COM Kyle Craven facial hair photo caption   DAŤ SEX. TOTO POVEDALA kuracie galliformes zobák reklama na fotografii "THATSWHAT THATSWHATSHESAID WHOIS "SHE"? facial expression nose photo caption eyebrow hairstyle forehead   25 „To's what." She PASS T-shirt t shirt shoulder product outerwear   FaiR rytier, aké to bolo dlhé a ťažké! tvoj joup-ney? Urob to, čo povedala. text výraz tváre stavovec ľudské správanie emócia nos karikatúra úsmev čiara beletria komiks   HNEĎ SOM TAK MOKRÝ! JA TIEŽ! SOM LEN KAPAJÚ. WAU, TO ČO POVEDALA!! MOJE HOBBY: STÁŤ VONKU SPLASH MOUNTAIN YelLINE TOTO POVEDALA endlessorigami.blogspot.com text kreslený človek cicavec stavovec čiernobiele písmo čiara umenie ľudské správanie čiara

Externé referencie

[1] Internetová filmová databáza – Waynov svet: Pamätné citáty

[dva] Slangový slovník - To povedala

[3] TV Tropes – To povedala

[4] Príbehy TWSS – To je to, čo povedala momenty a vtipy

[5] Wikipedia – 'Povedala herečka biskupovi'

[6] Xkcd - Ako sa to stalo

[7] Xkcd - To povedala

[8] Povedala to - Povedala to

[9] iTunes – To povedala

[10] Facebook - To povedala

[jedenásť] Gizmodo – To je to, čo povedala