Trollface Meme

 Trollface
Odporúčaná epizóda
 problém tvár výraz tváre čiernobiely text hlava písmo perokresba

O

Trollface je a zúrivý komiks postava so šibalským úsmevom, ktorý má reprezentovať výraz tváre Internetový troll . Obrázok sa najčastejšie používa na zobrazenie postavy ako trolla v rage komiksoch alebo alternatívne na identifikáciu seba alebo iného účastníka ako takého v online diskusiách.

Pôvod

Trollface pôvodne nakreslil Carlos Ramirez, umelec z Oaklandu, ktorého poznajú DeviantART [1] zvládnuť Whynne, ako súčasť a MS Paint webkomiks o nezmyselnosti trollingu ďalej 4kanál 's /v/ (video hry ) doska. Komiks bol nahraný na deviantART 19. septembra 2008.


 ČOMU TROLI CHCETE, ABY STE VERILI Úmyselné logické bludy ČO SA VLASTNE DEJE Hlúpy nevzdelaný názor >18856739 Ste kurva retardovaný. LO LOLOLOLOLQLLOLOLOLOLOLLDL OLOLOLOLEOLOLOLOLOLLOLOLO OLLOLOLOLOL OLL LOL LOLL OLOLLOLOLOLOLLOLOLOLOLO LLOL OLOL LOLOLL LOLOLOLLOL text čiernobiely kreslený spôsob dopravy kresba písmo organizmus


V príspevku deviantART Ramirez pridal poznámku odhaľujúcu, že sa pokúšal nakresliť komiksovú postavu známu ako „Hlodavec znásilnenia“.


 Meme Run tvár nos výraz tváre cicavec čiernobiely stavovec skica kresba hlava emócia úsmev ucho karikatúra oko ústa umenie orgán

Šírenie

V nasledujúcich mesiacoch sa Ramirezova kresba rýchlo presadila na 4chan ako univerzál emotikon internetového trolla a všestrannej komickej postavy rage. Na krátky čas sa táto tvár stala alternatívne známou ako „coolface“ po tom, čo sa na 4chan objavil webový komiks v štýle hnevu. Ebaumsworld [dva] , aj keď len na krátky čas.


 ERE FACKED alebo to'll be okay, just put on ace license and registr- Problem officer? get the fuck out of here text font black and white drawing cartoon line art design line

Počas prvej polovice roku 2009 si Trollface rýchlo získal priazeň Redditors a najmä komiksových umelcov hnevu, čiastočne kvôli rýchlemu rastu subredditu /r/f7u12 približne v tom istom čase. 1. augusta 2009, prvý Slangový slovník [3] definíciu pre 'trollface' predložil používateľ A Terrible Driver. Tisíce ďalších webových komiksov a nafotografované možno nájsť príklady s tvárou Tumblr [4] , Cheezburger [5] , Reddit [6] , Facebook [7] , Quickmeme a Memegenerátor medzi mnohými inými.

Spor o porušení autorských práv

Dňa 16. júla 2011 bola na Reddit zverejnená snímka e-mailu odoslaného neznámemu príjemcovi od muža menom Carlos Ramirez, ktorý tvrdil, že je Whynne. [8] E-mail uviedol, že používanie Trollface na Reddite porušilo jeho autorské práva na obrázok a požiadalo o odstránenie subredditu zo stránky.


 urgentné: Porušenie autorských práv 風迥 od . Detaily skryť napodobňovanie 1:19 (pred 1 minútou) Odpovedať k dátumu predmet copyright@sbandg.com So, 16. júla 2011 o 1:19 súrne: Porušenie autorských práv mailed-by gmail.com Dobrý deň. Moje meno je Carlos Ramirez, vystupujem pod pseudonymom 'Whynne.' Všimol som si, že konkrétna skupina reddit, ktorú nájdete na tomto odkaze, používa množstvo obrázkov chránených autorskými právami dosť všadeprítomne a venuje sa výlučne tvorbe komiksov s použitím týchto obrázkov spôsobom, na ktorý sa nevzťahuje princíp fair use týchto obrázkov. , jedným z najpopulárnejších medzi nimi je autorské právo, ktoré vlastním. Obrázok má meno trollface.' Ako dôkaz predkladám oficiálny záznam, ako aj skutočné dielo. Oficiálne záznamy o autorských právach http:l/cocatalog.loc.gov/cgi-bin &Search Arg=trolls&Search Code-earch L&P Arg-trollface&Search 040 A na porovnanie, tu je príslušný obrázok. Šibalský úsmev obsiahnutý v komikse je obrázok, ktorý mám na mysli http://wh n/a The aforementioned group's use of my image, I feel, has been devastatingly injurious to its original iconic value. There has been a massive backlash against its use from the original fanbase on account of the cheap (and quite frankly unfunny) reproductions this group is dedicated to creating That said, I'd like to petition that either the group be permanently removed, or have your staff see to it that the offending content is purged and actively ensure that it no longer gets posted (this includes links to the comic creator that also contains infringing material) I would highly suggest the former option on account of the fact that the group is dedicated to creating comics from intellectual property they do not own. If I do not get a timely response, my next email will be from my attorney. I hope to get this matter resolved as quickly as possible Reply → Forward text font


E-mail bol preposlaný na f7u12 [10] vo vlákne s názvom „Zdá sa, že f7u12 je hotový“. Potom Redditor menom Whynne [9] odpovedal na vlákno takto:

Viete, čo ma tiež teší? Trolling reddit a vidieť, ako sa rozvinie takáto búrka.

Obrázok na pozadí pre stránky f7u12 bol zmenený na obrázok trollface s textom 'HEY WHYNNE... U MAD BRO?':


 HEJ WHYNNE U MAD BRO biela tvár čiernobiela čiarová grafika text hlava písmo fotografie

Dňa 3. marca 2015 Meme Run , nekonečná 2D platformová videohra s množstvom hier internet odkazy na meme, vrátane Trollface, boli odstránené z Wii U eShop po vydaní a Digital Millennium Copyright Act oznámenie o zastavení šírenia od Ramireza ako držiteľa autorských práv k postave [16] (zobrazené nižšie).


 Hlavná stránka eShop Shovel Knight Zakúpené (5993) Wi U Iba na stiahnutie Yacht Club Games ESRB: E Pridať do zoznamu prianí 14,99 $ Moje menu Kúpené Mario Kart™ 8 | ★★★★★(84517) Zostatok 5,01 $ Wii U Maloobchod/Stiahnuť Nintendo ESRB: E V Pridať do $59,99 zoznamu želaní NOVÉ Hľadať Meme Run Zakúpené v i (43) Wii U iba stiahnuť Ninja Pig Studios Pridať do zoznamu želaní Späť ESRB. E 4,99 € Meme Run Wii Wii U softvér pre elektronické zariadenia s textovou technológiou  Ohľadom Meme Run a prečo som si ho nechal stiahnuť z eShopu. (self.nintendo) Verlfed odoslaný pred 9 hodinami (naposledy upravené pred 7 hodinami) Whynne EDIT: Niektorí ľudia chcú dôkaz, že som tým, za koho sa vydávam (hoci'm not sure why anyone would care to impersonate me), so I added a status update to my deviantArt that I haven't used in forever. http://whynne.deviantart.com/11 Hello Reddit. There seems to be a lot of confusion regarding the disappearance of Meme Run from the eShop, soI thought I'd help clear things up since its creator doesn't seem to want to acknowledge it publicly. A handful of you might remember me, but (hopefully) most of you probably have no clue who I am. To keep it brief, I own the copyright to the Trollface image, and seeing as the image was the 'star' of Meme Run, I sent a DMCA takedown notice to Nintendo and want to try and settle the matter amicably. I don't really intend to have a discussion on fair use or explain my motivations beyond the fact that my business with other parties compels me to make sure that instances of copyright infringement are addressed and resolved. Typically the result in these matters is simply having the use of the image be credited, recovering some kind of monetary compensation, or simply have it removed from the work. To that end, takedown notices are a necessary first step to quickly open a direct line of communication with the offending party and work on remedying the situation I did try to reach out to the creator earlier this year and obtain the information I needed, but he claimed that he was not at liberty to speak about his relationship with Nintendo or any of the particulars regarding the game's sales data My lawyer had been busy working on another case (which I am actually not at liberty to talk about lest I void the terms of our agreement) and I prefer to let him handle the matter of my legal representation, so I sort of dragged my feet on actually setting this in motion so he could wrap up our current case So, whatever you may have thought of Meme Run, its absence might only be temporary. For those of you who were hoping to pick it up and missed their opportunity, I sincerely apologize for the inconvenience text font
Ziskovosť Trollface

Dňa 8. apríla 2015 moja krabica [17] zverejnil podrobný rozhovor s Ramirezom o jeho dnes už ikonickej komickej postave rage. V článku umelec Trollface odhadol, že od registrácie na Americkom úrade pre autorské práva v roku 2010 zarobil viac ako 100 000 dolárov na licenčných poplatkoch, vyrovnaniach a iných platbách, pričom mesačné príjmy na vrchole popularity dosahovali až 15 000 dolárov. Okrem toho Ramirez tiež ponúkol príbeh o odstránení Meme Run z Wii U eShop, citovaný ako povedal:

'Ľudia mi posielajú správy,' povedal, ''Hej, pozri, tu bola použitá tvoja trollská tvár! Mali by ste týchto chlapov žalovať“ Ja len poviem ‚Dobre, pozriem sa na to.‘ A pozriem sa na to. Ak je to naozaj maličkosť, nemôžem sa tým obťažovať. Zaberie to príliš veľa času a umožní ľuďom, aby sa zabavili. Ak na tom nezarábajú žiadne významné peniaze, nie je to nič vážne. Ak publikujete hru na veľkej platforme a tá používa môj obrázok, je ťažké to ignorovať.“

'Je to naozaj problematické, keď vytvárate hru, ktorá pozostáva výlučne z mémov,' povedal. 'Je to veľký problém porušovania autorských práv, a to všade, a myslím, že som bol jediný, kto mal dosť času na to, aby som zišiel z cesty a otriasol to.'

Oživenie v roku 2020 / memy Trollface novej vlny

V roku 2020 zažil Trollface online oživenie ironických mémov, podobne ako oživenie Dogeových mémov v rokoch 2017 a 2018. Oživenie vyvolala ironická popularita Zakryte sa olejom formát, ktorý pochádza z originálu Troll Science komiks zverejnil 9GAG [18] [19] užívateľa Gegirik dňa 13. februára 2020 (zobrazené nižšie).


 Olej pláva na vode 1) počkaj, kým zaprší 2) obliecť sa olejom 3) letieť Text

Zakryte sa olejom

Zakryte sa olejom odkazuje na a Troll Science meme v ktorej sa človek pokryje ropou a dokáže lietať v daždi, pretože ropa má menšiu hustotu ako voda. Pochádza z roku 2020 9GAG post, to si mnohí vykladali ako a repost staršieho memu a neskôr bol prerobený v ironické mémy .

Trollge

Trollge odkazuje na neusmiaty Trollface čiastočne zakryté tieňom. Trollface získal svoje meno a popularitu od série videí s odpočítavaním v štýle creepypasta, ktoré varujú diváka pred blížiacim sa príchodom entity s názvom „Trollge“ a rady, aby vyhľadali úkryt. Videá boli zverejnené v subredditoch /r/196 a /r/okbuddyretard v polovici novembra 2020 a ďalej sa šírili online prostredníctvom repostov.


 Líca Biela Čeľusť Čierna Čiernobiela Jednofarebná

Schizoposting

Schizoposting označuje veľkú podskupinu mémov, ktoré využívajú tému schizofrénie a duševnej nestability. Pozoruhodný podformát využíva komiksy Trollface a rage na vytváranie krátkych príbehov o schizofrénii, šialenstve a konšpiračných teóriách.

Rôzne príklady


 čiernobiela kreslená línia pokrývky hlavy  PELANDOBANANAS.COM fotografia čierna čiernobiela monochromatická fotografia kĺb krk rameno fotografia paže trup monochromatický sval  robiť"THE ART OF τRoLLING.COM  PC PS3 360 Wii VIDEOHRY MEMEBÁZA COM tvár výraz tváre úsmev hlava písmo pokrývka hlavy  SI BLÁZON? výraz tváre čiernobiela osoba text karikatúra nos stavovec úsmev perokresby ľudské správanie hlava emócie písmo kresba ľudská čiara  karikatúra Pikachu cicavec nos obloha anime stavovec ekosystém hlava umenie fiktívna postava  PROBLÉM?? produktovej rady  Nechaj's look atit! Sweet, Icaught a pickchu! Get The FucK Out Of Here Pikachu face white nose facial expression line art text black and white smile head cartoon emotion male forehead drawing fiction line joint cheek

Externé referencie

[1] Deviantné umenie – Komickí trolovia / 19. 9. 2008

[dva] Ebaumsworld – Chladná tvár

[3] Slangový slovník - Trollface

[4] Tumblr – #trollface

[5] Memebase – Troll Face

[6] Reddit – f7u12

[7] Facebook- Trollface

[8] Reddit – Whynne, tvorca „trollface“, požaduje, aby bol odstránený z redditu pre nechutné použitie

[9] Reddit – Whynne

[10] Reddit – Zdá sa, že f7u12 je hotový

[jedenásť] Oh Internet cez WayBack Machine – Trollface

[12] Fórum ShaggyBevo – História Trollface

[13] LOLFUNNYMEME cez WayBack Machine – Trollface

[14] Kanye To The - Twisted Origins: Trollface

[pätnásť] LA Weekly cez Wayback Machine – Umelec Trollface Carlos Ramirez hovorí 4chan, Incredible Hulk a Viral Fame

[16] Reddit – Ohľadne Meme Run a prečo som si ho nechal stiahnuť z eShopu

[17] moja krabica - Výrobca meme Trollface počíta svoje peniaze

[18] 9GAG – Troll fyzika zlatko

[19] 9GAG – gegirik